Gratis

Consultant Vanzari

SENEX SIGAD SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un coleg nou pentru rolul de Consultant Vânzări care să ne ajute să punem la dispoziția companiilor selecționate, serviciile noastre de consultanță de mediu cât și aplicația SIGAD ERP sub formă de licență. Sigad ERP este un produs software de tip ERP dezvoltat integral de către compania Senex Sigad, special creat pentru companiile care doresc să-și digitalizeze și să-și automatizeze procesele privind aspectele de mediu la nivelul întregii lor afaceri.

Pe cine căutăm?
  • Un coleg motivat să reușească ce-și propune.
  • Un coleg căruia îi face plăcere să se întâlnească cu potențiali clienți.
  • Un coleg care poate face vânzare consultativă.
  • Un bun consultant de business căruia îi place cu adevărat să facă vânzări și nu se sperie de la primul refuz.
  • Un hunter căruia îi place să negocieze și reușește să obțină ceea ce și-a propus.

Descrierea jobului

Rolul de Consultant Vânzări este o poziție strategică în cadrul echipei de Vânzări și Marketing a Senex Sigad a cărei ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄misiune este să devină prima opțiune a companiilor din România în ceea ce privește calculul și raportările de mediu privind ambalajele pentru produsele puse pe piață și gestiunea deșeurilor. Soluțiile companiei noastre sunt compuse în principal din servicii de consultanță cât și o aplicație software web-based de tip ERP de mediu atât pentru IMM-uri cât și pentru companii mari.

Rolul de Consultant Vanzari este pentru tine dacă ești o persoană:

- Îndrăzneață și curioasă, deschisă să învețe și să evolueze permanent.
- O persoană analitică care sa poată să identifice nevoile clientului și care nu se dă bătută ușor în fața unui NU.
- O persoană comunicativă și ambițioasă căreia nu-i este teamă de a ieși din zona de confort.
- Disciplinată și organizată.
- Atentă la detalii care să inspire încredere.
- O persoană foarte punctuală.

Dacă ți-am stârnit interesul poți să citești în continuare:

În rolul de Consultant Vânzări vei fi responsabil/ă cu contactarea prospecților calificați, generarea de oportunități și încheierea de contracte cu clienți noi pentru companie folosind toate canalele de comunicare disponibile: întâlniri la sediul nostru sau al clienților, apeluri telefonice, e-mail.

Misiunea ta este de a genera constant vânzări noi, rămânând apoi și un punct de contact al companiei chiar și după ce vei reuși stabilirea unei legături comerciale cu aceștia.

Cum va arăta o zi ideală, de-a ta la SIGAD:

Ești în prima linie cu scopul de a prelua și a transforma leadurile și prospecții calificați în clienți noi pentru companie.
Urmărești constant realizarea și atingerea obiectivelor asumate împreună cu directorul de vânzări.
Prospectezi și tu în mod constant piața de business din România, să stabilești întâlniri, discuții și demonstrații astfel încât să poți avea un pipeline consistent de proiecte.
Promovezi și să vinzi soluțiile și serviciile SIIGAD dedicate clienților business.

Ce avem nevoie de la tine în timpul programului tău de lucru?
  • Să ai acțiuni zilnice în care să contactezi și să stabilești întâlniri pentru a prezenta soluțiile oferite de companie.
  • Să coordonezi întreg procesul de vânzare de la discuțiile preliminare, ofertare, negociere și până la închiderea vânzării.
  • Să îți dorești să realizezi obiectivele fixate împreună cu directorul de vânzări și să propui soluții de îmbunătățire a activității.
  • Să înțelegi procesul de vânzare și să fii un factor principal pentru creșterea afacerii.
  • Să raportezi activitatea de vânzări desfășurată.
  • Să furnizezi feedback celorlalte departamente în legătură cu aspectele legate de situația portofoliului și cerințele clienților, informații despre piața și competiție.
  • Să iți desfășori activitatea pe principii etice și de profesionalism.

Ce iți vom putea oferi noi:
  • Venituri atractive sub forma unui salariu fix în media pieței și un bonus bazat pe performanță făcută de tine. Salariile la noi sunt direct proporționale cu dorința ta de a face lucrurile posibile. Te asiguram ca vei fi răsplătit/ă pe măsură.
  • Bonuri de masă
  • Concediu anual plătit pentru 21 de zile.
  • O locație super centrală în vecinătatea Pieței Romane și un program de lucru fix.
  • O atmosferă plăcută și o echipa de profesioniști formata din oameni tineri și activi.
  • Cursuri și training de specialitate în domeniul vânzărilor.
  • Decontare transport
  • Laptop, telefon.

Senex Sigad este o companie fondată în anul 2016 cu sediul în București, ROMÂNIA ce desfășoară activități de servicii în tehnologia informației și consultanță privind aspectele de mediu ale întreprinderilor.
SIGAD este soluția de mediu complet digitalizată pentru orice companie indiferent de complexitatea și dimensiunea acesteia care automatizează și simplifică procesele de calculare și raportare. www.sigad.ro

Suntem foarte ambițioși și vrem ca în următorii 3 ani să ajungem să fim recunoscuți în rândul clienților de business ca furnizorul numărul 1 în România privind serviciile de consultanță de mediu și să le oferim cea mai buna experiență cu acest tip de servicii.

Colegii noștri spun că:
- Lucrează într-un domeniu de activitate de viitor și cu potențial foarte mare de dezvoltare personală și profesională.
- Au colegii și managerii care doresc și te sprijină să evoluezi.
- Fac parte dintr-un proiect care își aduce o contribuție reală în zona de protecția mediului și sustenabilitate.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024