Gratis

Consultant vanzari Samsonite AFI BRASOV

GENERAL BUSINESS SYSTEM SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Oportunitate de carieră la Samsonite Romania!

Echipa Samsonite Romania este într-o continuă expansiune și caută membri noi care să se alăture departamentului de vânzări.

Dacă ești pasionat(ă) de domeniul vânzărilor și ai abilități de comunicare și relaționare cu clienții, te invităm cu căldură să aplici pentru poziția de Consultant Vânzări.

Cerințe:

• Seriozitate și pasiune pentru vânzări
• Diplomă de bacalaureat
• Limba engleză la nivel mediu
• Abilități de operare PC
• Abilități excelente de comunicare și prezentare a produselor
• Atitudine prietenoasă și orientată către clienți
• Abilități de rezolvare a problemelor și adaptabilitate într-un mediu dinamic
• Experiența anterioară în vânzări reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui specialist pasionat de vânzări, dornic să se alăture echipei noastre din București.
Dacă ești o persoană serioasă, cu o prezență plăcută, care pune pasiune în fiecare interacțiune cu clienții, atunci te așteptăm cu brațele deschise să devii parte a echipei noastre. Ai șansa de a contribui la succesul unui brand cu o tradiție de aproape un secol în fabricarea articolelor de voiaj.

Responsabilități:
• Cunoașterea gamei de produse Samsonite și a altor branduri din portofoliul nostru, pentru a oferi asistență completă clienților;
• Respectarea standardelor înalte de prezentare a produselor din magazin, prin aranjarea atentă și constantă a acestora, în acord cu instrucțiunile primite și cu respectarea gamelor și colecțiilor;
• Pastreaza in permanenta o conduită profesională și prietenoasă, dar totodată respectuoasă față de clienții magazinului;
• Vânzarea produselor comercializate (consultarea cu atenție și oferirea de asistență clienților în alegerea produselor potrivite pentru nevoile și preferințele lor - genți de voiaj, articole IT, produse/accesorii de călătorie – perne, kit-uri de toaletă etc.);
• Menținerea magazinului într-o stare exemplară de curățenie și ordine, oferind clienților un mediu plăcut și primitor.
• Colaborarea cu ceilalți reprezentanți de vânzări pentru atingerea obiectivelor de vânzări
• Prezența la întâlnirile și sesiunile de dezvoltare profesională în vânzări
• Transmiterea feedback-ului primit de la clienți catre persoanele responsabile din companie
• Utilizarea corecta si eficientă a programului de gestiune "Charisma"

Beneficii:
• Contract pe perioadă nedeterminată
• Salariu competitiv și bonusuri atractive la atingerea target-ului + bonusuri zilnice
• Bonus de 100 RON pentru fiecare an de vechime
• Oportunități de promovare în cadrul companiei, bazate pe experiența dobândită și performanțe

Cum aplici:
Trimite CV-ul tău, însoțit de datele de contact complete (adresă de email și număr de telefon), pentru a te putea contacta în vederea programării unui interviu

Descrierea companiei

🏢 Despre Samsonite Romania:

Samsonite este sinonim cu excelența în domeniul articolelor de călătorie încă din anul 1910. Ca lider global în industria genților și trolerelor, am devenit un nume de încredere pentru călătorii din întreaga lume.

Inovație și Variație - Oferim Soluții Pentru Toate Nevoile

La Samsonite, ne străduim să anticipăm și să satisfacem cele mai exigente nevoi ale clienților noștri. Astfel, comercializăm game de produse variate, care includ:

Travel (Călătorii) - Gențile și trolerele noastre sunt create pentru a face călătoriile tale mai ușoare și mai plăcute.

Cu design modern și tehnologie avansată, garantăm călătorii cu stil și confort.

Business (Afaceri) - Pentru oamenii de afaceri exigenți și rafinați, oferim genți și accesorii de cea mai înaltă calitate, create special pentru a satisface cerințele dvs. profesionale cu eleganță și rafinament absolut.

Casual (Ocazional) - Pentru momentele de relaxare și petrecerile în aer liber, avem o gamă variată de produse casual, menite să îți ofere funcționalitate, stil, calitate si fiabilitate

Accesorii pentru Călătorii- Pe lângă genți și trolere, Samsonite oferă și o varietate de accesorii utile pentru călătorii, cum ar fi perne de călătorie, kit-uri pentru cosmetice si huse de protectie pentru trolere

Calitate de Top - Experiența Samsonite

Suntem mândri să oferim produse de înaltă calitate, cunoscute pentru durabilitatea lor. Gențile Samsonite sunt fabricate cu cele mai bune materiale, având un design atemporal și fiind recunoscute pentru rezistența, durabilitatea și greutatea redusă. Ele nu doar rezistă celor mai rele tratamente în aeroporturi, ci îți fac fiecare călătorie mai plăcută.

Cu o gamă vastă, de la genți de mână,la trolere din material textil sau cu carcasă rigidă, de la genți de cabină la genți pentru cosmetice și chiar genți pentru copii, Samsonite are o soluție pentru fiecare călătorie și pentru fiecare stil de viață.
Samsonite reprezintă opțiunea clienților care doresc să transforme fiecare călătorie într-o experiență completă de excelență în materie de calitate și design.

Daca iti doresti sa lucrezi pentru un brand de renume international, aplica acum la unul dintre joburile noastre! Având o tradiţie de aproape un secol în fabricarea articolelor de voiaj, Samsonite este numărul unu pe plan global în acest domeniu.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024