Gratis

Consultant tehnic ciment

Heidelberg Materials România S.A.

Candidatul Ideal

Societatea Heidelberg Materials România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea postului de Consultant tehnic ciment, în cadrul Direcției vânzări ciment, cu sediul în București.

Profilul ideal
  • Absolvent de studii superioare în domeniul construcțiilor (inginer constructor, preferabil inginer CFDP) cu minim 2 ani de experiență profesională în proiectare, execuție sau activitatea de laborator;
  • Preocupare pentru continua dezvoltare profesională, tehnică;
  • Abilități de lucru în echipă și de rezolvare a problemelor;
  • Foarte bune abilități de comunicare tehnică și relaționare;
  • Orientare către nevoile clienților;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face la noi
  • Întocmire rapoarte, sinteze și alte lucrări cu caracter tehnic;
  • Solicitare teste de laborator, transmitere probe, primire și gestionare rezultate ale unor teste de laborator, participare la realizarea acestora inclusiv pe teren;
  • Pregătire noi produse din punct de vedere tehnic pentru introducerea pe piață;
  • Acordare consiliere tehnică clienților interni, precum și clienților/potențialilor clienți externi, pentru noi produse și servicii, având disponibilitate la deplasări pe întreg teritoriul țării;
  • Vei asigura un mod de comunicare verbală, precum și în corespondența scrisă, adecvat și profesional;
  • Participare la expoziții tehnice, conferințe, simpozioane și târguri cu tematică aplicabilă domeniului său de activitate.

Ce oferim
Suntem convinși că îndeplinirea cu succes a obiectivelor personale determină contribuția în plan profesional. De aceea oferim un pachet atractiv de beneficii:
  • Echipă puternică alături de care să te dezvolți;
  • Bonus de performață;
  • Programe de training;
  • Asigurare medicală privată ;
  • Indemnizație de vacanță;
  • Tichete de masă;
  • Anual 28 zile concediu odihnă;
  • Acces la tot ce vrei să citești de la Bookster.

Desfășurarea procesului de recrutare și selecție
  • Trimite cadidatura prin site Cariere Cariere | www.heidelbergmaterials.ro/ro sau prin email la recrutare-hr@ro.heidelbergmaterials.com;
  • Candidaturile vor fi analizate cu atenție și doar candidații care corespund profilului vor fi contactați;
  • Candidații selectați vor fi invitați să participe la un interviu față-în-față;
  • Pregătim și îți prezentăm oferta de angajare.

Descrierea companiei

Cine suntem
We are “material to build (y)our future”!

Cu 51,000 de angajați în peste 50 țări la nivel mondial și o istorie impresionantă de peste 150 ani de experiență, Heidelberg Materials este unul dintre cei mai mari producători de materiale de construcții din lume, cu poziții de leader de piață în ciment, agregate și betoane. Produsele noastre sunt utilizate pentru construcția de case, infrastructură și facilități comerciale și industriale, satisfăcând astfel cerințele în creștere pentru locuințe, mobilitate și dezvoltare economică.

Cultura noastră organizațională se bazează pe echipe solide, focus puternic asupra nevoilor clienților, creativitate și deschidere spre inovare, precum și gândire & acțiuni sustenabile. În calitate de precursor pe calea neutralității carbonului și a economiei circulare în industria materialelor de construcții, depunem eforturi pentru a identifica materiale și soluții sustenabile. Suntem ambițioși și depășim toate granițele pentru a consolida inovația și a aprofunda parteneriatele cu clienții noștri.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024