Gratis

CONSULTANT PROIECTARE / SUPORT RELATII CLIENTI EXPORT

BARRIER S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Ceilalți îți spun să “stai in banca ta” și să “nu faci valuri”.
Noi te învățăm „să-ți croiești” cariera in Barrier
și te încurajăm să explorezi propriul drum profesional.
Ceilalți îți spun să ramai ,, cu picioarele pe pământ''.
Să urmezi ,,cărări bătătorite''. Să taci.
Noi te sprijinim să ,,ieși din rând'' și să lucrezi în ritmul tău .
Să visezi mai mult la viitorul tău .
Să îți urmezi pasiunea.
BARRIER este lider in piata de usi si ferestre, oferind clientilor sai solutii de calitate, eficiente energetic si care contribuie la conservarea mediului inconjurator.
Vrei sa te alaturi unei echipe de profesionisti care ofera o experienta remarcabila partenerilor sai?

Daca:
  • Vorbesti fluent limba franceza/italiana/germana sau engleza (cunoasterea uneia sau mai multor limbi straine constituie un avantaj)
  • Ai cunostinte de utilizare (baza) program MS Office (constituie un avantaj cunoasterea programelor Winarhi si/sau AutoCad)
  • Ai experienta in relatiile cu clientii - minimum 1 an ( constituie avantaj activitatea in domenii de constructii , productie, tamplarie pvc/ aluminiu)
  • Ai spirit pozitiv si vezi mereu partea buna a situatiei,
  • Ai curajul de a cauta solutii noi,
  • Esti orientat spre excelenta,
  • Ii tratezi pe ceilalti asa cum iti doresti sa fii tratat,
  • Nu faci compromisuri,
  • Consideri ca numai in echipa poti reusi,
  • Esti perseverent in atingerea obiectivelor profesionale,
  • Iti place sa comunici si sa negociezi,
Atunci esti viitorul membru al echipei noastre in cadrul departamentului de Vanzari, pe postul de CONSULTANT PROIECTARE / SUPORT RELATII CLIENTI

Descrierea jobului

Iata ce ar trebui sa faci:
  • Vei comunica permanent cu clientii si partenerii Barrier, pe e-mail sau telefonic,
  • Vei ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂dezvolta in permanenta portofoliul de clienti al firmei, prin prospectare, contactare, ofertare si consiliere,
  • Vei intocmi si procesa comenzile transmise de catre clienti si parteneri si le vei valida d.p.d.v tehnic,
  • Vei lansa comenzile ferme catre departamentele de productie,
  • Vei oferi suport tehnic si comercial clientilor si partenerilor Barrier si reprezentantilor de vanzari din teren,
  • Vei mentine si dezvolta in permanenta relatiile cu clientii din portofoliul Barrier.
  • Vei urmari indeplinirea obiectivelor de vanzari,
  • Vei construi relatii de business solide cu clienti actuali si potentiali,
Pentru inceput, iti oferim:
  • Venituri motivante formate din partea fixa si bonus corelat cu realizarile individuale (salariul net intre 3500 - 8500 lei lunar, in functie de gradul de realizare al KPI - ilor alocati)
  • Prima de Pasti , 1 Iunie si al 13 - lea salariu, de Craciun,
  • Tichete de masa in valoare de 30 lei/zi
  • Program de lucru de Luni pana Joi – 08.00 – 17.00 , Vineri 08.00 – 14.30 (weekend liber),
  • Contract pe perioada nedeterminata,
  • Asigurare medicala privata si de viata;
  • Program personalizat de integrare si training;
  • Un mediu de lucru placut, modern si dinamic, orientat spre dezvoltarea oamenilor;
  • Oportunitati de avansare in cariera.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?
Barrier® în cifre

  • Lider în producția de tâmplărie termoizolantă din România;
  • Peste 600 de angajați;
  • Cel mai mare concept de franciză - Peste 40 de showroom-uri doar la nivel national;
  • Showroom-uri în Elveția, Belgia, Italia și Ungaria;
  • 150 de parteneri autorizați în Franța, Italia, Anglia, Spania, Germania;
  • Capacitate de producție: 2.000 de unități / zi - tâmplărie PVC;
  • Începem în 1995 producția de tâmplărie PVC;
  • În 2014 începem producția de uși de garaj și rulouri;
  • În 2018 începem producția de tâmplăriei din aluminiu & pereți cortină;
  • În 2022 deschidem o nouă secție de producție a ferestrelor color și bicolor PVC 2;
  • 6 hale de producție cu o suprafață de 35.000 de metri pătrați;
  • Investiții de peste 20.000.000 de euro în utilaje de ultimă generație.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024