Gratis

Consultant Colectare Creante (Call Center)

SIOUFAS & COLABORATORII - SOCIETATE DE AVOCATI
5 poziții

Candidatul Ideal

Daca esti la inceput de drum si iti doresti o cariera in domeniul colectarii de creante, trimite-ne CV-ul tau.

Te asteptam in echipa noastra daca ai:

Experienta in activitatea de colectare debite (constituie avantaj);
Excelente abilitati de comunicare, negociere, persuasiune;
Atentie la detalii;
Abilitati de organizare a spatiului si timpului de lucru;
Capacitatea de a te adapta usor si de a invata lucruri noi;
Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook;
Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate.

Descrierea jobului

Ce responsabilitati vei avea?

1. Administrarea dosarelor alocate prin crearea si mentinerea unei legaturi active cu debitorii, persoane fizice/juridice:

- contactarea telefonica a acestora, in vederea recuperarii debitelor restante pe cale amiabiala;

- negocierea, incheierea si monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu clientii debitori / girantii, conform procedurilor interne;

- urmarirea actiunilor intreprinse pentru dosarele alocate, pana la inchiderea acestora prin efectuarea platilor;

-actualizarea bazei de date cu informatiile primite pentru dosarele in evidenta;

2. Atingerea indicatorilor cantitativi si calitativi, indicativ pe baza carora activitatea este evaluata.

3. Aplicarea corecta a procedurilor interne, respectare termene si regulamente interne.

Descrierea companiei

Descrierea Companiei:

Societatea de avocați Sioufas & Colaboratorii a fost înființată în 1999 în Atena și s-a dezvoltat în mod continuu în ultimii 23 de ani prin deschiderea de birouri în Atena, Thessaloniki, Patra, Bucuresti si Singapore. În prezent, Sioufas & Colaboratorii cooperează cu o vastă rețea de avocați și executori judecătorești din România.

Ca un prim pas în implementarea planului nostru de expansiune internațională, în, ne-am dedicat pieței de servicii juridice din România și am înființat “Sioufas & Colaboratorii – Societate de avocati”, ca resursa și partener principal al tuturor clientilor nostri care doresc să își extindă piața pe care activează și să se dezvolte în România.

Lucrând atât cu societăți ce au poziții dominante în industriile în care activează cât și cu start-up-uri, scopul Sioufas & Colaboratorii este să înțeleagă obiectivele clienților săi și să depășească așteptările acestora, oferind servicii juridice de cea mai înaltă calitate.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024