Gratis

Consilier vanzari corporate/flote autoturisme

Toyota Piatra Neamț - Tokyo Motors

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui candidat cu studii superioare, pasionat de sectorul auto, ce are minim 2 ani de experienta in vanzari autoturisme sau B2B.

Urmatoarele abilitati/cunostinte sunt obligatorii pentru indeplinirea acestui rol:
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- cunostinte de operare calculator (suita Microsoft Office);
- permis de conducere categoria B.

Reprezinta un avantaj in indeplinirea acestui rol:
- experienta in vanzari autoturisme/autovehicule comerciale
- experienta in vanzari B2B
- cunostinte despre domeniul auto
- abilitati de consiliere si negociere
- cunoasterea limbii engleze

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale acestui rol sunt:

- aplicarea strategiei comerciale a dealerului si a importatorului;
- prospectarea pietei si identificarea de noi clienti corporate - companii mici si mijlocii, PFA, profesii liberale;
- vizitarea periodica a clientilor din portofoliu, identificarea nevoilor acestora, elaborarea de oferte comerciale si vanzarea produselor si serviciilor (autoturisme, accesorii, servicii post-vanzare) catre acestia;
- organizarea de sesiuni de prezentare si test-drive la sediul clientului;
- cunoasterea configuratiilor tehnice ale autoturismelor precum si a variantelor de finantare;
- detinerea de informatii actualizate cu privire la ofertele si stocurile autoturismelor pe care le promoveaza;
- participarea la actiuni diverse de promovare - evenimente corporate, conferinte, targuri tematice cu scopul identificarii si contactarii potentialilor clienti.

Tokyo Motors este partener al retelei Toyota Romania, desfasurandu-si activitatea in judetele Iasi si Neamt. Tokyo Motors vine in sprijinul clientilor de autoturisme Toyota prin servicii de vanzare si post-vanzare dezvoltate in jurul unui concept urban de retail si service.

Valorile promovate de noi sunt valorile pe care marca Toyota le-a cultivat de-a lungul celor aproximativ 100 de ani de existenta. Seriozitatea, profesionalismul, grija pentru angajati si clienti, precum si imbunatatirea continua a serviciilor noastre sunt principiile de baza dupa care ne ghidam.

In desfasurarea activitatii, punem un accent deosebit pe pregatirea profesionala a echipei noastre, motiv pentru care fiecare salariat participa frecvent la traininguri de perfectionare profesionala fie organizate local, fie sustinute de Toyota Romania.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 18 Mai 2024