Gratis

Consilier Vanzari Auto / Specialist Achizitii

SUPER SMART CHOICE SRL

Candidatul Ideal

Acest rol este o oportunitate extraordinară pentru un consilier de vânzări cu experiență, cu un nivel ridicat de energie și plin de dorința de a face performanță. Ca și Consilier Vânzări/ Specialist achizitii auto, veți fi responsabil de dezvoltarea portofoliului de clienți actuali și potențiali ai companiei.

Obligatoriu permis cat B, minim 2 ani.

Descrierea jobului

Consilierea clienților în vederea achiziției autoturismului dorit si găsirea celor mai bune soluții pentru satisfacția clienților

Prezentarea statică si dinamică a autovehiculului, cu efectuarea test drive-ului propriu-zis

Promovarea serviciilor oferite: finanțare, buy-back, post-vânzare

Încheierea vânzării și redactarea documentelor legate de vânzare

Livrarea autoturismului către client

Urmărirea rezultatelor gradului de satisfacție clienți, identificarea de soluții/acțiuni și implementarea lor în scopul îmbunătățirii satisfacției clienților

Desfășurarea activității de cercetare în domeniul auto si urmărirea tendințelor pieței

Realizarea obiectivelor de vânzări fixate

Experiență și abilități esențiale:

Minim 2 ani de experiență în vânzări / sau experiența similară in domeniul auto

Prezența atractivă la telefon și în persoană

Abilități puternice de a influența, convinge și negocia

HYBRIDS.RO este un dealer auto multi-marcă mașini noi și rulate, care se concentrează în special pe segmentele de premium și luxury.

Obiectivul companiei este de a deveni cel mai corect și transparent dealer auto de lux din zona de N-E, având ca strategie de dezvoltare oferirea de servicii de excepție clienților noștri.

Ce vă oferim noi:

Pachet salarial în funcție de atingerea obiectivelor de vânzări: salariu fix + comisioane considerabile pe bază de performanță

Un mediu de lucru elegant

O echipă profesionistă, plină de experiență și expertiză

Dezvoltare personală și profesională

Publicat 6 Apr. 2024 Reactualizat 4 Mai 2024 Expiră 6 Mai 2024