Gratis

Consilier Suport si Vanzare - Perioada Determinata

ENGIE ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:

  • Diplomă de bacalaureat;
  • Experiență anterioară de cel puțîn 6 luni într-un job similar;
  • Bune abilități de relaționare;
  • Mod de exprimare clar, coerent și corect atât verbal, cât și în scris;
  • Atitudine pozitivă și orientată către clienți și către rezultate;
  • Punctual, responsabil, răbdător, curios și dornic să înveți lucruri noi;
  • Gestionarea cu ușurință a conversațiilor dificile.

Descrierea jobului

CONSILIER SUPORT ȘI VÂNZARE – 5 POSTURI – PERIOADĂ DETERMINATĂ 12 LUNI

DEPARTAMENT OPERAȚIUNI POST SALES

BUCUREȘTI

ENGIE Romania

La ENGIE Romania, dorim să ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce facem.

În prezent, căutăm o persoană care să aibă bune abilități de comunicare și vânzare pentru a se alătura departamentului Operațiuni Post Sales, în calitate de CONSILIER SUPORT ȘI VÂNZARE.

Dacă îți dorești să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, trimite-ne CV-ul tău. Ne poți ajuta să construim un ENGIE mai bun. Totul începe cu angajați remarcabili. Totul începe cu tine.

Ce vei face:

  • Vei prelua apelurile clienților noștri și le vei rezolva solicitările, oferindu-le cea mai buna soluție;
  • Vei iniția ocazional apeluri pe diverse teme;
  • Vei transmite email-uri către clienți și către colegi, vei înregistra în sistemele noastre toate solicitările tratate;
  • Vei promova serviciile și produsele noastre;
  • Vei folosi aplicațiile noastre interne și vei învăța să lucrezi în SAP;
  • Vei avea posibilitatea de a demonstra zilnic implicarea și creativitatea ta prin ideile pe care le vei propune;
  • Programul de lucru va fi în ture de 8 ore, în intervalul 8:30 - 20:00, de luni pâna vineri.

Beneficii:

  • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
  • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
  • Tichete de masă;
  • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă.

Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

În cazul în care optezi să ne transmiți datele tale cu scopul de a candida pentru poziția menționată în prezentul anunț, te rugăm să iei cunoștință despre prevederile Notei de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidaților: https://www.engie.ro/wp-content/uploads/2022/09/ER_Nota-de-informare-Candidati.pdf

Grupul de companii ENGIE Romania activează în următoarele domenii de activitate: distribuţie şi furnizare de gaze naturale, producție din surse regenerabile și furnizare de energie electrică, precum și soluții verzi și servicii tehnice pentru instalaţii de gaze naturale şi centrale termice. ENGIE Romania şi filialele sale deservesc un portofoliu de 2 milioane de clienţi, operează o reţea de distribuţie de circa 22.600 km, deţin o capacitate de producție din surse verzi de 121 MW şi au 4.300 de angajaţi.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 13 Iul. 2024