Gratis

Consilier Service

APAN SRL

Candidatul Ideal

- experienta relevanta in vanzari directe (constituie un avantaj experienta in comercializarea pieselor de schimb);
- cunostinte generale despre piata auto, marci , modele;
- cunostinte de operare PC – MS Office, programe informatice de identificare piese auto;
- abilitati de relationare , comunicare si argumentare;
- atitudine pozitiva, dinamica;
- seriozitate, corectitudine;
- permis auto.

Descrierea jobului

- derularea de operatiuni comerciale cu clientii companiei in scopul vanzarii de piese si accesorii (consultanta de specialitate acordata clientilor in identificare comanda, incheiere proces de vanzare, intocmire documente de incasare contravaloare piese, gestionare stoc, etc.).
- desfasoara activitati de gestionare a marfii : receptie, incasare, retururi, rapoarte periodice, stocuri, inventare;
- preia comenzile de piese de schimb de la clienţi şi le transmite oferte;
- prospectarea pietei pentru a identifica clienti noi si oportunitati de dezvoltare;
- urmarirea realizarii targetelor, a obiectivelor cantitative si calitative;
- intocmirea rapoartelor specifice de vanzari;
- prospectează piaţa, identifică clienţi noi , mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii din portofoliu;
- realizează diverse raportări.

Beneficii:
- mediu motivant si profesionst;
- training de specialitate;
- pachet salarial atractiv;
- posibilitati reale de promovare.

Descrierea companiei

GRUPUL DE FIRME APAN

APAN este un grup de firme tanar, cu capital integral privat, avand ca domeniu de activitate comertul cu autovehicule, cu accesorii si piese de schimb pentru autovehicule, precum si servicii de service auto.

GRUPUL DE FIRME APAN isi desfasoara activitatea in 4 locatii deja existente in Braila si Galati

Complexul auto integrat de pe DN 22B km.4 (Soseaua Dig Braila-Galati) cuprinde: • un spatiu destinat showroom-ului auto Dacia - Renault; • un spatiu destinat showroom-ului Nissan; • un spatiu destinat Vehiculelor de Ocazie; • o unitate service Renault si Nissan – spatiu receptie, spatiu reparatii mecanice; • o unitate service Dacia – spatiu receptie, spatiu reparatii mecanice; • un spatiu vopsitorie, unul pentru tinichigerie, un spatiu spalatorie – care deserveste toate unitatile service; • un punct ITP • un magazin si un depozit de piese de schimb si accesorii; • un centru de constatari daune –primul din zona Braila-Galati; • o statie de carburanti

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024