Gratis

Consilier Juridic

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domneniul juridic;
  • Cunoastere proceduri, legi si reglementari, in special in zona comerciala;
  • Cunostinte in dreptul contractelor civile, drept comercial, dreptul muncii, drept fiscal;
  • Abilitati foarte bune de comunicare și relaționare, flexibilitate, medierea si solutionarea conflictului;
  • Capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa;

Descrierea jobului

  • Ofera consultanta in redactarea, avizarea si revizuirea diverselor contracte incheiate de catre companie;
  • Întocmește documentele cu caracter juridic care privesc activitatea curenta a societatii; rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului ;
  • Ofera consultanta juridica tuturor departamentelor companiei;
  • Identificarea, prevenirea si minimalizarea riscurilor juridice care afecteaza compania;
  • Asigura arhivarea documentelor in cadrul departamentului juridic;
  • Indeplineste toate actele si procedurile necesare in relatia cu Oficiul Registrului Comertului
  • Gestioneaza aspectele de ordin juridic privind activele aflate in patrimoniul societatii si asigura relatia cu Oficiul de Cadastru
  • Reprezinta compania in relatiile cu autoritatile/ institutiile publice, precum si cu diverse persoane fizice si/sau juridice, alte entitati in diferite situatii, care implica aspecte de ordin juridic/legal
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.