Gratis

Business Transformation Officer

SC MEDLINE COM SRL

Candidatul Ideal

SC MEDLINE COM SRL, companie de top din domeniul Facility Management, una dintre firmele cele mai importante, recunoscute și apreciate din acest sector de activitate, cu un efectiv de peste 600 de angajați in mai multe locații din tara, este in căutarea unor tineri talentați care își doresc sa își înceapă o cariera in Managementul Proceselor si elemente de Controlling (financiar, costuri, operațional).

Candidatul ideal:
Are studii superioare în domenii precum Management, Economie, Business, Comerț, Marketing și își dorește să lucreze în domeniul managementului proiectelor și al proceselor. Candidatul ideal se apropie de finalizarea studiilor universitare/post-universitare sau este absolvent recent al uneia din specializările menționate mai sus.
Este capabil să urmărească teme și termene, să ajute membrii echipei să își atingă obiectivele și să raporteze superiorilor situația curentă.
Lucrează bine cu oamenii. Se face plăcut ușor și poate să conducă, coordoneze și să stimuleze oamenii din echipa lui de proiect;
Este conștient că dezvoltarea profesională se obține prin muncă și este dispus să depună un efort susținut pentru a-și atinge obiectivele;
Are capacitatea de a lucra independent, de a-și urmări obiectivul și de a-l duce la îndeplinire.
Vrea să învețe, este responsabil și ține la confidențialitatea datelor;
Este atras de prelucrarea și interpretarea datelor (este dispus să învețe Microsoft Excel la nivel de specialist + alte softuri de specialitate ex. Mentor/CRM/soft FM/etc.);
Are abilitați foarte bune de comunicare și are răbdare cu oamenii;

Descrierea jobului

Odată selectat pentru această funcție, noul angajat va intra într-un proces de pregătire de 6 luni pentru a deveni un ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀suport pentru urmărirea și gestionarea proiectelor strategice ale Directorului Executiv.
Este subordonat Directorului Executiv și urmărește agenda zilnică a acestuia în ceea ce privește sistemul de meeting-uri strategice și planurile strategice ale firmei. Se asigură că sunt îndeplinite/implementate toate sarcinile cu privire la strategia firmei, iar în cazul în care apar blocaje informează în timp real și vine cu propuneri soluții de rezolvare.
Participă la toate meeting-urile strategice ale firmei, redactează memo meeting-urile, redactează deciziile de organizare internă și se asigură că toate task-urile sunt transmise către persoanele responsabile, urmărește și facilitează îndeplinirea/implementarea acestora.

Din sarcinile cele mai importante amintim:
- extrage, prelucrează și interpretează în timp real date din zona de financiar și pt. departamentele operaționale/execuție;
- pregătește documente, prezentări și rapoarte cu ciclicitate predefinita sau la solicitare pentru top-managementul companiei;
- urmărește funcționarea și integritatea sistemului de management din organizație;
- asistă managementul companiei în implementarea planului de dezvoltare al companiei: urmărește periodic îndeplinirea planurilor strategice ale firmei, oferă suport în îndeplinirea acestora și are rolul de a informa și a găsi soluții în cazul în care apar decalaje/blocaje în implementarea acestora;
- oferă sprijin managerial șefilor de departamente;
- supraveghează implementarea măsurilor luate;
- participa la întâlnirile de lucru ale echipei de management și le facilitează;
- are focus pe zona de marketing management

Trainingul specific de management, utilizarea pe unelte de management, lucrul cu oamenii și procesare de date (MS Excel) vor fi incluse în cadrul unui sistem de mentorat asigurat în baza unui plan de inducție predefinit, cu derulare pe un interval de 6 luni.

Descrierea companiei

www.medline.com.ro

Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024