Gratis

Business Analyst

BT Mic - Grupul Financiar Banca Transilvania

Candidatul Ideal

Daca:
  • Ai studii / background in domeniul financiar
  • Ai experienta de minim 3 ani in rolul de Business Analyst
  • Ai fost lucrat in proiecte care au presupus dezvoltare de fluxuri de business majore in aplicatii web
  • Ai fost implicat(a) in proiecte care au presupus atributii in:
    • facilitarea si realizarea discutiilor cu toate partile implicate in proiect
    • clarificarea, definirea si documentarea cerintelor de business
    • realizarea de scenarii de test si criterii de acceptanta
    • implicare in testarea de acceptanta; testare manuala pentru API este un plus
  • Cunosti bine MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Visio)
  • Ai lucrat cu:
    • o solutie de work management: Jira/Kanbanize etc.
    • o solutie de realizat scheme logice/ fluxuri/ diagrame de flux de date (Visio sau alt tool similar)
  • Ai gandire analitica si abilitati bune de intelegere si rezolvare a problemelor complexe; anticipezi riscurile potentiale si gasesti rezolvari posibile;
  • Poti sa explici concepte complexe persoanelor non-tehnice ;
  • Poti sa intelegi dimensiunea de business si sa o explici eficient persoanelor tehnice ;
  • Poti si vrei sa interactionezi cu orice stakeholder din proiect ;
  • Esti o persoana organizata si ai un time management foarte bun.

Descrierea jobului

Hai in echipa BT Mic!
  • Vei lucra impreuna cu Managerul de Produs si Managerul de Proiect caruia ii vei ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀raporta ;
  • Vei fi implicat(a) in analiza proceselor de business si vei face propuneri de eficientizare/ imbunatatire in ceea ce priveste aplicatiile utilizate ;
  • Vei analiza cerintele de business si le vei transpune in specificatii de business (inclusiv reguli de migrare a datelor, reguli de business cu impact in aplicatii, vei elabora wireframes pentru a sustine fluxul de business in aplicatii, daca este necesar);
  • Vei analiza si valida specificații de business;
  • Vei crea scenarii de test si criterii de acceptanta si vei fi implicat in derularea procesului de User Acceptance Tests ;
  • Vei actiona drept un intermediar intre zonele de business si zonele tehnice.

BT Mic este parte din Grupul Financiar Banca Transilvania, ce are drept scop facilitarea accesului la finantare afacerilor mici si/sau la inceput de drum in activitatea economica.
STUP este un proiect al BT Mic si Banca Transilvania dedicat sustinerii tuturor antreprenorilor si celor care doresc sa devina antreprenori. Aici antreprenorii gasesc solutii de business bancare si nebancare, traininguri si evenimente dedicate lor.
Obiectivul nostru principal este de a asigura servicii de cea mai buna calitate tuturor afacerilor, oferindu-le solutii flexibile si personalizate pe nevoile acestora.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 7 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024