Gratis

BUCATAR

SIBIEL TURISM SG SRL

Candidatul Ideal

Experienta in domeniu (specialitate): minim 2 ani;
Cursurile de calificare in domeniu reprezinta un avantaj;
Creativitate in gastronomie, atentie la detalii;
Corectitudine si responsabilitate;
Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
Abilitati de relationare interpersonala si de coordonarea echipei din subordine;
Persoana comunicativa, organizata, multi-tasking, atenta la detalii;
Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil;
Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;
Capacitate foarte buna de planificare si de organizare.
Persoana energica, organizata si responsabila;
Respectarea cu strictete a normelor de igiena si a regulamentului firmei;
Capacitate de a gestiona stocul materiei prime necesar activitatii speicfice postului.

Descrierea jobului

Verifica si raspunde de calitatea si gramajul produselor culinare
Periodic face pregatire cu intreaga echipa de bucatarie, oferind noi informatii
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Stabileste listele de meniu necesare tinand seama de specificul clientilor/oaspetilor
Mentine costurile cu materia prima la un nivel optim
Verfica si gusta toate preparatele pregatite, facand retusurile necesare inainte de vanzarea lor
Promoveaza preparate noi din gastronomia locala si internationala
La sfarsitul zilei de lucru, organizeaza curatenia si ordinea sectiei de care raspunde
Creeaza preparate culinare, dietetice, specialitati si minuturi specifice bucatariei romanesti si internationale,
Pregateste mancarea in conformitate cu retetele si formulele stabilite(care includ calcularea cantitatilor necesare de materiale specifice pentru restaurant)
Respectarea normelor de igiena, alaturi de cele impuse prin regulamentul intern.
Organizarea activitatii din bucatarie,
Atitudine proactiva indreptata spre calitatea serviciilor oferite clientului.

Descrierea companiei

Vizitati: www.sibiel.eu

Pensiunea este amplasata la 18 km de Sibiu 5km de Saliste si 6,5km de Orlat, intr-o localitate care a cucerit Golden Apple, cea mai inalta distinctie internationala ce se acorda in turism. Locatia noastra poarta numele satului de la poalele muntelui Cindrel: Sibiel. Suntem acolo unde se termina satul si incepe codrul, iar in jur este doar natura: o padure de pin si una de mesteacan si arin, iar prin fata pensiunii curge un minunat rau de munte.
Bucataria este spatioasa si bine utilata cu un colectiv implicat si cu experienta in restaurantul nostru.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 17 Mai 2024