Gratis

Broker de Asigurare – Departament Property & Casualty

MAI Broker de Asigurare-Reasigurare

Candidatul Ideal

Minim un 1-2 ani experiență pe un post similar
Studii superioare
Cunoștințe de MS Word, MS Excel, Outlook si PowerPoint
Cunoștințe de limba engleză (cel puțin nivel mediu)
Persoana responsabila, cu atentie la detalii, spirit de initiativa si buna capacitate de comunicare
Absolvent curs ISF de calificare/pregatire continua in domeniul asigurarilor

Descrierea jobului

Responsabilitati
Administrarea contractelor de asigurare alocate
Negocierea in numele clientilor a ofertelor de Asigurari generale, analiza conditiilor de asigurare si pregatirea de analize comparative
Gestionarea fizica si informatica a politelor/contractelor de asigurare intermediate
Verificarea corectitudinii politelor emise
Preluarea si rezolvarea solicitarilor primite de la clienti
Redactarea, emiterea si transmiterea documentelor catre clienti si asiguratori (oferte, polite, deconturi, etc)
Urmarirea incasarii primelor de asigurare/ratelor pentru politele aflate in administrare
Predarea corecta a politelor intermediate catre departamentul de operatiuni, in vederea inregistrarii acestora in baza de date
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii si partenerii companiei
Abilitatea de a consolida si dezvolta un portfoliu de clienti prin actiuni de cross-sell si up-sell

Beneficii
Dezvoltarea unei cariere în domeniul brokerajului de asigurări intr-un mediu de lucru profesionist, stimulant si pozitiv
Access gratuit la cursuri de pregatire si formare profesionala
Salariul este completat de beneficii medicale oferite prin asigurare privata de sanatate

In calitate de furnizor de servicii de brokeraj in asigurari si reasigurari, prin intermediul reprezentantelor noastre situate in peste 25 de tari, MAI ofera o platforma unica de lansare a unui program de asigurare pentru clientii cu prezenta la nivelul Europei Centrale si de Est. Misiunea companiei este sa livreze clientilor nostri servicii la cel mai inalt standard, alaturi de produse moderne de asigurari. Am reusit sa atingem acest tel prin atragerea si pastrarea unui colectiv format din specialisti in asigurari la cel mai inalt standard.
Echipele din birourile noastre locale sunt formate din profesionisti determinati, gata sa ajute la construirea unei relatii de lunga durata bazata pe incredere, fiind gata sa va ofere stabilitatea necesara intr-un mediu in tranzitie, aflat intr-o continua schimbare. Profesionalismul creste valoarea echipei, fapt care ne permite sa oferim intotdeauna un raspuns prompt tuturor clientilor nostri.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024