Gratis

BID Manager/Specialist

RASIROM RA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 5 ani de experiență în managementul ofertelor și proceduri de achiziții publice;
  • Bună înțelegere a pieței IT și a tendințelor este un plus;
  • Bune abilități de planificare și gestionare a timpului;
  • Cunoaşterea cadrului de reglementare a achizițiilor publice din România;
  • Cunoașterea sistemului SICAP/SEAP
  • Limba engleza- nivel B2;
  • Abilități excelente de organizare și de gestionare a problemelor și atentie aprofundata pentru detalii;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune în termene strânse, cu accent pe calitate:
  • Abilitatea de a comunica clar si concis;
  • Abilitatati de negociere;
  • Capacitatea de a construi si de a mentine relatii bune cu furnizorii si alte parti interesate implicate in procesul de achizitii publice.

Descrierea jobului

  • Întocmirea dosarului de calificare conform cerinţelor din documentaţia de atribuire a contractelor de achiziţie publică;
  • Gestionarea contestatiilor formulate in procedura de atribuire a contractului;
  • Redactarea diverselor documente specifice procesului de contractare (contracte, anexe la contracte, acte aditionale);
  • Este responsabil de obtinerea tuturor avizelor necesare semnarii contractelor;
  • Este responsabil de organizarea intalnirilor echipei de proiect pe tot parcursul procesului de ofertare-contractare;
  • Menţinerea legăturii cu autorităţile contractante sau cu organizatorii licitaţiilor pe parcursul derulării procedurilor aferente;
  • Reprezentarea firmei atât în relaţiile cu subcontractanţii şi contractanţii principali pe parcursul procedurilor de achiziţii publice;
  • Monitorizarea permanentă a reglementărilor şi condiţiilor de calificare pentru participarea la procedurile de achiziţii publice;
  • Colaborare interdepartamentala în vederea soluţionării problemelor apărute în procesul de ofertare;
  • Suport pentru vanzare si prevanzare pentru intocmirea ofertelor tehnice si financiare.

Ce vei gasi la RASIROM:
  • Provocări profesionale;
  • Salarii competitive;
  • Pachet variat de beneficii;
  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei;
  • Stabilitate.

Suntem integratori de soluții de securitate fizică și informatică si funcționăm sub coordonarea Serviciului Român de Informații. Obectivul nostru este securizarea cibernetică și fizică a infrastructurilor critice naționale și europene, precum și asigurarea obiectivelor naționale de interes strategic.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 6 Mai 2024 Expiră 15 Mai 2024