Gratis

Auditor Intern

APAN SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta in domeniul stiintelor economice sau juridice
- Experienta in domeniul financiar-contabil de minim 5 ani;
- Cunostinte in domeniul auditului intern si controlului intern managerial;
- Bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word, MS Office);
- Capacitate de lucru in conditii de stres si adaptare la volum mare de lucru;
- Obiectivitate si impartialitate in exercitarea functiei;
- Meticulozitate si acuratețe;
- Spirit analitic.

Descrierea jobului

- Efectueaza activitati de audit intern pentru a evalua daca sistemele de management financiar si control ale societatii sunt transparente si sunt conforme cu normele de legalitate, regularitate, economicitate, eficinta si eficacitate;
- Elaboreaza norme metodologice specifice societatii privind exercitarea auditului intern;
- Identifica punctele slabe ale sistemelor de conducere si de control, precum si riscurile asociate unor astfel de sisteme, programe/proiecte sau unor operatiuni si propune masuri pentru corectarea acestora si pentru diminuarea riscurilor, dupa caz;
- Raporteaza periodic conducerii societatii asupra constatarilor, concluziilor si recomandarilor rezultate din activitatile sale de audit;
- Elaboreaza periodic un raport al activitatii de audit intern;
- Respecta si aplica prevederile cuprinse in sistemul de management al calitatii;
- Pastreaza secretul de serviciu si nu divulga date sau informatii legate de activitatea sa catre terti, fara acordul conducerii societatii.

APAN este un grup de firme tanar, cu capital integral privat, avand ca domeniu de activitate comertul cu autovehicule, cu accesorii si piese de schimb pentru autovehicule, precum si servicii de service auto.

GRUPUL DE FIRME APAN isi desfasoara activitatea in 4 locatii deja existente in Braila, Galati si Iasi.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024