Gratis

AUDITOR INTERN PLOIESTI

Aquila Part Prod Com SA

Candidatul Ideal

Educație și Certificări:
Master în contabilitate, finanțe, audit sau domenii conexe.
Pot constitui un avantaj certificări profesionale precum CIA (Certified Internal Auditor), ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) sau CISA (Certified Information Systems Auditor) pot fi un avantaj.

Experiență:
Experiență anterioară în audit intern sau extern poate constitui un avantaj.
Cunoștințe în domeniul contabilității, controlului intern și a procedurilor financiare.
Pentru un proaspăt absolvent de master în audit financiar și consiliere, poate constitui un început solid în carieră.

Conducator auto: permis categ B
Dispus pentru deplasări în țară, aproximativ 30 % din programul lunar.

Cunoștințe Tehnice:
Abilități în utilizarea instrumentelor de audit și software de contabilitate.
Cunoștințe în standardele de contabilitate și reglementările financiare relevante.

Abilități Analitice:
Abilități de analiză a datelor și de evaluare a riscurilor.
Capacitatea de a identifica problemele și de a oferi soluții eficiente.

Comunicare Eficientă:
Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă pentru a putea raporta și comunica eficient cu diverse niveluri ale organizației.

Etică Profesională:
Integritate și etică profesională ridicate, deoarece auditorul intern trebuie să lucreze cu informații confidențiale și să respecte standardele etice de audit intern.

Adaptabilitate:
Capacitatea de a se adapta la schimbările în organizație și de a înțelege noile tehnologii și procese.

Abilități de Lucru în Echipă:
Abilități interpersonale pentru colaborarea cu alte departamente și pentru a construi relații solide în cadrul organizației.

Atenție la Detalii:
Capacitatea de a observa și de a analiza detaliile importante în procesele și tranzacțiile financiare.
Focus pe detalii pentru a identifica eventualele nereguli în gestionarea stocurilor, proceselor de distribuție și a disciplinei financiare.

Orientare către Rezultate:
Capacitatea de a-și atinge obiectivele și de a furniza recomandări concrete pentru îmbunătățirea proceselor.
Capacitatea de a se adapta la schimbările frecvente din industria FMCG, a Codului fiscal dar și de a înțelege tehnologiile emergente în logistică.

Descrierea jobului

-Verificarea documentelor financiar-contabile pentru a identifica erori sau nereguli
-Participa la elaborarea planurilor anuale de audit intern
- Efectueaza misiunile de audit intern aprobate prin planul de audit
- Colectarea și analizarea datelor financiare și contabile
- Identifica deficiențele, riscurile și evalueaza importanța lor, determina cauzele și formuleaza recomandari practice pentru imbunatațire
- Urmareste implementarea modificarilor propuse și aprobate de catre conducerea companiei
- Contribuie la actualizarea metodelor de audit și initiaza imbunatatiri ale controlului intern și a fluxurilor de lucru si proceselor
- Elaboreaza, corectează si actualizeaza, impreuna cu departamentele implicate, procedurile si instructiunile de lucru aferente

Oferta (bonusuri, beneficii)
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma de distributie la nivel national;
- salariu motivant
- tichete de masa
- abonament de preventie si profilaxie la clinica Medlife
- beneficii sociale
- zile de concediu suplimentar in functie de vechimea totala in munca.

AQUILA operează în România și Republica Moldova, cu un model de afaceri integrat, cu activitate în următoarele segmente de afaceri: distribuție, logistică și transport. AQUILA vinde produse de larg consum în peste 72.000 de puncte de desfacere prin toate canalele de comerț cu amănuntul al bunurilor de larg consum, care acoperă peste 90% din piață. Portofoliul de produse integrat însumează peste 10.000 produse, cu mărci proprii precum Gradena: legume și fructe congelate; LaMasă: semipreparate congelate din carne; Yachtis: produse congelate de pește și fructe de mare; precum și mărci consacrate din diferite categorii precum: produse de îngrijire personală – Rexona, Dove; dulciuri – Kinder, Raffaello, Snickers sau Mars; cafea – Lavazza; produse de curățenie – Dero, Cif sau Coccolino; mâncare pentru animale de companie – Whiskas, Pedigree; produse igienă – Kleenex, Kotex, Zewa, Tena, Libresse; scutece copii – Huggies; legume congelate și conserve – Bonduelle; smântâna vegetală și frișcă vegetală – Gran Cucina și Hulala; pește și preparate din pește – Frosta.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024