Gratis

Asistent Medical Stomatologie

DENTOART S.R.L.

Candidatul Ideal

Cum am dori să fie noua noastră colegă? ⤵️

☑️ Absolventă al unei școli postliceale sanitare sau cu diplomă de asistent medical generalist
☑️ Experiență anterioară într-un cabinet stomatologic constituie un avantaj
☑️ Cunoștințe solide în domeniul stomatologiei și abilități practice în asistența medicală
☑️ Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții și colegii de echipă
☑️ Atitudine pozitivă, atenție la detalii și etică profesională exemplară
☑️ Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona priorități multiple

Descrierea jobului

Beneficii
✔️ Salarizare competitivă: unul dintre cele mai evidente beneficii este un salariu competitiv și adecvat pentru rolul de asistent medical, oferim o compensație echitabilă în funcție de nivelul de experiență și responsabilități.
✔️ Instruire și dezvoltare profesională: oferim oportunități de formare și dezvoltare profesională pentru asistentul medical, ceea ce le-ar permite să-și dezvolte abilitățile și să-și îmbunătățească cunoștințele în domeniul stomatologiei.
✔️ Concedii plătite: beneficiile de concediu plătit, cum ar fi concediul de odihnă sau concediul medical.
✔️ Participare la programe de prevenție și sănătate: Clinica organizeaza programe pentru angajați legate de sănătatea orală și îngrijirea dentară, oferind astfel beneficii preventive și educative.
✔️ Premii și recunoaștere: Clinica recunoaște și răsplăteste performanța remarcabilă a asistentului medical prin premiere sau alte forme de recunoaștere.
✔️ Atmosferă de lucru plăcută: oferim o atmosferă de lucru prietenoasă și profesională poate contribui la satisfacția și bunăstarea angajaților.
✔️ Oportunități de avansare: există posibilitatea ca asistentul medical să avanseze profesional în cadrul organizației.
✔️ Beneficii adiționale: acestea pot include reduceri pentru serviciile stomatologice, participarea la evenimente de team-building, tichete de masa sau alte beneficii specifice clinicii.

Responsabilitati
✔️ Asistență în tratamente stomatologice: Asistentul medical trebuie să ajute medicul stomatolog în timpul procedurilor și tratamentelor, asigurându-se că instrumentele necesare sunt pregătite și sterilizate, că pacientul este confortabil și că procedura decurge fără probleme.
✔️ Pregătirea și curățarea cabinelor: Asistentul medical trebuie să asigure pregătirea și curățarea adecvată a cabinelor de tratament înainte și după fiecare pacient, asigurând un mediu steril și sigur.
✔️ Asistență în administrarea anesteziei: Asistentul medical poate ajuta medicul stomatolog în administrarea anesteziei pacienților și monitorizarea reacțiilor acestora.
✔️ Prevenție și educație: Asistentul medical poate oferi pacienților instrucțiuni privind igiena orală corectă și prevenția problemelor dentare.
✔️ Completarea documentatiei medicale: Asistentul medical trebuie să completeze și să actualizeze dosarele medicale ale pacienților, asigurându-se că toate informațiile sunt corecte și complete.
✔️ Gestionarea echipamentului și stocurilor: Asistentul medical poate fi responsabil de gestionarea echipamentului stomatologic și a stocurilor de consumabile, asigurându-se că totul este în ordine și că nu lipsește nimic.
✔️ Programare și administrare: Asistentul medical poate ajuta în programarea pacienților, gestionarea programului medicilor și rezolvarea aspectelor administrative ale clinicii.
✔️ Asistență în radiografii dentare: Asistentul medical poate ajuta în realizarea și procesarea radiografiilor dentare, respectând normele de siguranță radiologică.
✔️ Comunicare cu pacienții: Asistentul medical trebuie să comunice eficient cu pacienții, răspunzând la întrebări, oferind informații și asigurându-se că se simt confortabil și informați înainte, în timpul și după tratament.
✔️ Sterilizarea și dezinfectarea instrumentelor: Asistentul medical trebuie să urmeze protocoale riguroase de sterilizare și dezinfectare pentru instrumentele stomatologice și echipamentele folosite în clinică.

Clinica Stomatologică Multidisciplinară din Galati. DentoArt este un centru de educatie in stomatologie, care promoveaza aceleasi valori ce se regasesc si in munca noastra de zi cu zi. Valori bazate pe rezultate clinice, planificare riguroasa si nu in ultimul rand,inovatie si inspiratie. Dincolo de stomatologie, luptam sa fim un model social, care sa sprijine piata locala, sa ajute si sa inspire cat mai multi oameni.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 4 Mai 2024