Gratis

Asistent Medical Spital

Regina Maria
10 poziții

Descrierea jobului

In Regina Maria, oferi pacientului îngrijire medicală de calitate și pentru a-l sprijini fizic și emoțional. Esti veriga indispensabilă în relația dintre pacient și medic. Prin ceea ce faci în fiecare moment, pacientul și cei dragi lui simt grija pe care le-o porti, de la actul medical până la vorba bună pe care le-o dăruiesti din toata inima.

Regina Maria isi mareste echipa si este in cautare de asistenti medicali pentru urmatoarele sectii:

  • Ambulatoriu
  • Chirurgie Cardiovasculara
  • Pediatrie
  • Terapie Intensiva Neonatala
  • Medicala/Cardiologie
  • Chirurgie generala
  • Neonatologie
  • Fertilizare in Vitro
  • Gastroenterologie
  • Anestezie
  • Terapie Intensiva
  • Obstetrica Ginecologie
  • Bloc Operator
  • Camera de Garda

Sa-ti povestim pe scurt despre rol:

  • Vei recolta probe biologice pentru diverse analize medicale;
  • Vei realiza proceduri medicale si vei administra tratamente la recomandarea medicului;
  • Vei prelua si identifica pacientul pe sectie si ii vei asigura acomodarea în rezerva;
  • Vei completa corect si complet planul de ingrijiri;
  • Vei pregati cabinetele, instrumentarul, aparatura necesara si vei asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
  • Vei stabili necesarul zilnic de consumabile medicale si vei gestiona stocurile.

Ce ne dorim de la tine:

  • Sa detii diploma de bacalaureat;
  • Sa detii Certificat de membru si Asigurare MALPRAXIS valabile;
  • Sa ai o experienta de minimum 6 luni pe un post similar;
  • Sa detii cunostinte MS Office - nivel mediu;
  • Sa prezinti lejeritate in interactiunea cu ceilalti si atentie la nevoile celor din jur;
  • Sa fii orientat catre solutii si planificare.

Alaturi de noi te poti bucura de multiple beneficii:

  • Abonament gratuit de servicii medicale;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata inca de la angajare;
  • Bonuri de masa;
  • Perioada de inductie (training);
  • Cursuri online din confortul casei tale sau de oriunde te afli;
  • O zi de concediu în plus pentru ziua ta de naștere;
  • O zi de concediu în plus pentru fiecare an petrecut în companie;
  • Plan de cariera.

Vor fi contactati doar candidatii care corespund criteriilor de eligibilitate.

Povestile de succes au intotdeauna in spate oameni pasionati de a construi, iar alaturi de noi sunt cei mai buni. Intr-o lume dinamica si intr-o continua schimbare, daca printre valorile tale se numara invatarea continua, grija, integritatea si capacitatea de a munci pentru un scop comun, atunci aici vei gasi inspiratia sa construiesti alaturi de noi un sistem medical performant si uman, cu impact in viata oamenilor.

Reteaua de sanatate REGINA MARIA este lider in calitatea serviciilor medicale din Romania, fiind singurul operator care detine trei spitale cu acreditari internationale. Prin cele 14 acreditari detinute, REGINA MARIA demonstreaza constant angajamentul sau pentru excelenta medicala si siguranta ingrijirii pacientilor.

Totodata, REGINA MARIA a inovat si segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansand in premiera in Romania conceptul de abonamente corporate, in urma cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat si pachete medicale specializate pentru IMM si persoane fizice, gestionand in prezent un portofoliu de peste 740.000 de abonamente. In plus, in ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 200 de milioane de euro in dezvoltarea sistemului medical din Romania, prin modernizarea sau deschiderea de noi locatii, achizitia de aparatura performanta si pregatirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din Romania care a preluat in totalitate si a integrat cu succes peste 35 de alti jucatori de pe piata, avand o prezenta nationala, in toate judetele tarii, printr-o retea de peste 500 de clinici proprii si partenere. Compania reuneste peste 8.000 de angajati si colaboratori si ofera servicii complete de spitalizare si chirurgie, maternitate, policlinica, imagistica, laborator si stocare de celule stem, unui numar de peste 5.8 milioane de pacienti.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024