Gratis

Asistent medical -sala de angiografie

GRUP ARES
4 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent al scolii postliceale/ Facultatea de asistente medicala;
Experienta minim 6 luni pe un post similar
Capacitate & dorinta de a invata rapid lucruri noi
Persoana serioasa, punctuala, cu atitudine pozitiva si motivatie puternica.

Descrierea jobului

Activitati specifice :

- Participa activ la examinarile de cardiologie si radiologie interventionala conform specificatiilor
- Ajuta medicul la efectuarea tehnicilor speciale de investigatie si tratament – angiografie, flebografie, embolizare etc
- Asigura evidenta examenelor de cardiologie si radiologie interventionala.
- Pregatirea echipamentelor pentru procedurile de radiologie si cardiologie interventionala
- Cunoasterea instrumentarului si modul de functionare al aparaturii si instalatiilor specifice serviciilor de cardiologie si radiologie interventionala.
- Monitorizeaza bolnavul postinterventional si administreaza medicatie si oxigenoterapie la nevoie
- Efectueaza urmatoarele tehnici medicale: administrare de medicamente pe cale orala, injectabila (intramusculara, intravenoasa, subcutanata), cutanata, efectuarea de perfuzii (cu sau fara montare de branule), sondaje vezicale, resuscitare cardio–respiratorie in caz de nevoie, monitorizeaza functiile vitale (respiratie, puls, TA) pe parcursul examinarii si le inregistreaza in dosarul de ingrijire, efectuarea de analize de urgenta (coagulare, hematologie, etc.).

Program: Full-time/ Part- time
Beneficii: mediu de lucru motivant, ambient & aparatura medicala la standarde inalte, pachet salarial atractiv, tichete de masa

ARES GROUP este o rețea de centre de cardiologie și radiologie intervențională, lider pe piața din România în soluții terapeutice premium, care păstrează integritatea anatomică a pacientului. ARES GROUP operează în București, Cluj-Napoca, Pitești și Constanța și urmărește deschiderea altor centre noi în toată țara. Misiunea ARES în România este să asigure accesul unui număr cât mai mare de pacienți la tratamente inovatoare și soluții terapeutice personalizate. De-a lungul celor peste 10 ani de activitate, la ARES au avut loc 19 premiere medicale naționale și internaționale.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Mai 2024 Expiră 5 Mai 2024