Gratis

Asistent Medical Generalist, Infirmiera, Brancardier

Memorial Hospital
5 poziții

Candidatul Ideal

Esti o persoana care a dobandit o experienta robusta in domeniul asistentei medicale, ai +3 ani experienta si valorifici etica si integritatea?
Esti activ/a, responsabil/a, atitudine pozitiva, sociabil/a, organizat/a, perseverant/a, cu orientare spre rezultat si doresti sa te alaturi echipei noastre de profesionisti cu vasta experienta?

Te invitam sa aplici pentru unul din rolurile mentionate mai jos:

Asistent Medical Generalist - Bloc Operator, Ambulator, Oncologie, Chirurgie Generala
Infirmiere/Brancardieri ( cu sau fara experienta; este necesar Certificatul de Absolvire a Cursului de Infirmier/ Brancardier)

Descrierea jobului

Asistent Medical Generalist:
  • Recoltarea probelor biologice pentru diverse tipuri de investigatii;
  • Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii;
  • Efectuarea anumitor manevre medicale alaturi si sub indrumarea mediculu;
  • Efectuarea manevrelor medicale indicate, EKG-uri, spirometrii etc;
  • Transmiterea informatiilor pacientilor despre modalitatea de recoltare si pregatire necesara;
  • Verificarea functionalitatii aparetelor si echipamentelor din cabinet;
  • Asigurarea primului ajutor in situatii de urgenta si anuntarea ambulantei daca este cazul.

Infirmiera:
  • Efectuarea de activitatati de igienizare si ingrijiri corporale,
  • Colectarea si transportarea lenjeriei
  • Transportarea si distribuirea alimentelor

Brancardier:
  • Transportarea si imobilizarea pacientului
  • Gestionarea echipamentelor de transport
  • Transportarea si depozitarea materialelor.

Locatia: Spitalul Memorial, str. Gheorghe Ionescu Sisesti 8A, Bucuresti, in incinta Enayati Medical City.

Asteptam cu interes aplicatia ta!

Memorial Health Group este pionierul calității medicale şi una dintre cele mai cunoscute retele medicale din Turcia in special pentru tratamentele complexe oncologice si transplant. Prin achiziționarea integrală a Spitalul de Oncologie Monza – acum Spitalul Memorial – Grupul Memorial aduce experiența sa de peste 25 de ani din sectorul sănătății și în Romania, oferind anual servicii medicale pacienților internaționali din peste 167 de țări ale lumii.

Spitalul Memorial este al 12-lea spital al retelei, are o suprafata de 11.000 de metri patrati si se afla in incinta Enayati Medical City, singurul oras medical din Romania. Cu dotari de ultima generatie, infrastructura moderna si personal medical experimentat, Spitalul Memorial Baneasa ofera servicii medicale integrate si specialitati precum: chirurgie toracica, oncologie, chirugie ginecologica, chirurgie mamara, ortopedie si traumatologie, neurochirurgie, cardiologie, oncologie, radio-oncologie, chirurgie generala, medicina interna si multe altele si are in plan sa dezvolte noi departamente sub principiile si standardele calitatii internationale.
Publicat 9 Nov. 2023 Reactualizat 7 Iun. 2024 Expiră 7 Iul. 2024