ASISTENT MEDICAL GENERALIST – DEPARTAMENT RECEPTIE/RECOLTARE

SYNEVO ROMANIA SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Cautam o persoana dedicata si plina de energie pentru a ocupa postul de Asistent Medical Generalist în cadrul centrelor noastre de recoltare.
Daca îti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic, sa interactionezi cu pacientii si sa aduci o contributie valoroasa in domeniul serviciilor medicale, aceasta este o oportunitate perfecta pentru tine.

Profilul tau:
  • Studii Postliceale de specialitate / Studii Superioare de scurta durata de specialitate absolvite;
  • Autorizatie de libera Practica valabila, vizata la zi; Asigurare pentru malpraxis;
  • Experienta in recoltarea probelor biologice (preferabil 1 an);
  • Cunostinte specifice activitatii de recoltare (proceduri, acordarea primului ajutor, utilizarea echipamentelor de lucru si a sistemelor de recoltare, indicatori clinici care pot reflecta starea pacientului si care pot duce la intreruperea recoltarii etc.);
  • Cunostinte de operare PC;
  • Bune abilitati de comunicare si integritate;
  • Empatie si orientare catre nevoile pacientilor;
  • Experienta in interactiunea cu clientii si operarea casei de marcat, inclusiv gestionarea platilor în numerar si cu cardul.

Descrierea jobului

Rolul tau:
  • Recoltare probe biologice si activitati conexe acesteia ( intampinarea pacientilor si pregatirea acestora pentru recoltarea probelor biologice ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁respectand standardele de calitate si masurile de igiena; efectuarea manevrelor de recoltare; manipularea in conditii de securitate a deseurilor medicale; informarea pacientilor cu privire la actiunile post recoltare;

  • Activitati specifice departamentului de receptie ( informarea pacienţilor în legătură cu serviciile oferite, preturile si campaniile promotionale, programul de lucru, modalitatile de eliberare a rezultatelor; introducerea datelor personale ale pacientilor în calculator, emiterea facturilor, a cererilor si a etichetelor; eliberarea rezultatelor, programarea pacientilor pentru efectuarea testelor; distribuirea materialelor informative referitoare la pregatirea pentru recoltarea probelor, in cazul testelor care necesită conditii speciale.
Mediul de lucru si beneficiile oferite de companie

O cultura organizationala bazata pe incredere, transparenta, comunicare, valori comune. Un loc de munca in care esti încurajat sa descoperi, sa inveti, sa dezvolti competente si sa iti demonstrezi talentul.

Oferim un pachet salarial competitive, cu beneficii atractive si un mediu de lucru flexibil, care iti va permite sa iti atingi obiectivele profesionale si personale:
  • Abonament medical;
  • Tichete de masa;
  • Prime in bani cu diverse ocazii (Craciun/ Pasti, 8 Martie);
  • Ajutoare financiare pentru evenimente familiale;
  • Zile libere pentru evenimente familiale;
  • Concediu de odihna 21-25 zile in functie de vechimea ȋn companie;
  • Prima de vacanta;
  • Alte bonusuri ocazionale – conform politicilor companiei;
  • Programe de dezvoltare interne sau externe; platforma de e-learning interna;
  • Educatie medicala continua- participari la evenimente medicale specifice;
  • Programe de sanatate emotionala;
  • Oportunitati de participare la activitati CSR sponsorizate de catre companie;
  • Flexibilitatea programului de lucru (acolo unde specificul activitatii permite).

Synevo este principalul furnizor de solutii de diagnostic de laborator din Romania, oferind peste 2000 de tipuri de analize uzuale si avansate, de la teste de preventie si diagnostic primar, pana la teste de monitorizare a diverselor terapii. Synevo Romania administreaza o retea nationala de 22 de laboratoare clinice, inclusiv un laborator de analize veterinare si 181 de centre de recoltare, amplasate în zone usor de accesat din municipiul Bucuresti si alte 80 de localitati. Mai mult de 1500 de angajati se implica in furnizarea serviciilor de laborator pentru 1,8 milioane de clienti unici, efectuand peste 18,6 milioane de teste in fiecare an.
Cu o experienta de 28 de ani in industrie, Synevo Romania furnizeaza informatii esentiale profesionistilor din domeniul sanatatii, unitatilor medicale, companiilor farmaceutice, cercetatorilor si pacientilor, cu scopul de a-i ajuta sa ia decizii informate si ofera acces la platforme digitale care permit clientilor sa beneficieze de experiente personalizate.
Synevo Romania face parte din grupul Medicover, unul dintre liderii internationali din domeniul serviciilor medicale si de diagnostic, companie fondata in 1995 si listata si cotata la Bursa Nasdaq Stockholm.

Descopera oportunitatile de cariera:
Vino si tu alaturi de noi sa fii parte din ceva aparte!

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 7 Iun. 2024 Expiră 9 Iun. 2024