Gratis

Arhitect

COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui ARHITECT pentru a se alătura echipei noastre de Arhitectură&Design. Dacă ai experiență în domeniu și ești pasionat de ceea ce faci, te invităm să stăm de vorbă!

Ce ne dorim de la tine (candidatul ideal):
Să ai drag de munte (jobul presupune relocare în Brașov);
Să ai experientă în proiectare minim 5 ani, experienta in proiectele rezidențiale este considerata a fi un plus;
Să înțelegi complexitatea unui proiect mare, să fii capabil să gestionezi mai multe proiecte în paralel;
Experienta dovedita in etapa de asistenta tehnica/urmarire a proiectului;
Sa fii absolvent al facultatatii de Arhitectura;
Abilități excelente de proiectare în: ArchiCAD și AutoCAD, Revit, reprezinta un avantaj cunoasterea BIM.

Descrierea jobului

Rolul tău (responsabilitati):
Participi la toate fazele proiectelor (studierea regulamentului de urbanism, concept, proiect tehnic de autorizație și execuție, urmărire executie);
Propune si definitiveaza concepte arhitecturale pentru proiectele incredintate;
Asigura respectarea pasilor de proiectare si elaborarea documentatiei tehnice conform legislatiei in domeniu, a standardelor si normativelor in vigoare;
Urmareste impreuna cu responsabilii de proiect conformitatea executiei lucrarilor cu proiectul;
Asigura corelarea obiectivelor temei de proiectare cu regulamentul si planurile urbanistice;
Deseneaza, proiecteaza, coreleaza specialitaile implicate in proiecte, redacteaza si intocmeste documentatii de proiectare care tin de specificul firmei;
Are responsabilitatea respectarii termenelor de predare a proiectelor incredintate;
Participa la coordonarea si urmarirea fazelor importante de lucrari in santier;

Descrierea companiei

Despre noi (Cosmopolit):
Cu o experiență de peste de 10 ani în dezvoltări imobiliare Premium, viziunea „All în one” pe care este construit brandul Cosmopolit reprezintă expresia pasiunii pentru calitate. Alături de atenția noastră constantă asupra detaliilor, creațiile Cosmopolit sunt dedicate celor care-și doresc unicitate.
Fiecare proiect al nostru este creat in-house de la dezvoltare, proiectare&design și construcție, misiunea asumată de noi, aceea de a oferi cea mai bună experiență de real estate din România clienților noștri, fiind esența tuturor proiectelor.
Credem în puterea unei echipe unite și puternice care să împărtășească valori comune și din care să facă parte oameni motivați de propriile vise și talente, echipa in sine construind acel vibe proaspăt, modern, care se vede în fiecare proiect Cosmopolit.
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024