Gratis

Area Sales Manager

AF Link

Candidatul Ideal

Safisol Industry – este o companie producatoare de izolatii termice si cautam un Reprezentant
vanzari zonal.

Cerinte:
 Experienta in domeniul ariei de constructii de minim 3 ani cu competente tehnice – zona
de izolatii, reprezinta un avantaj;
 Experienta in zona de retail(magazine de constructii si bricolaj);
 Cunoasterea solida a tot ceea ce inseamna piata din zona de Vest – a clientilor
importanti;
 Persoana autonoma,cu abilitati de vanzare si organizare, focusata pe rezultate;
 Bune abilitati de comunicare si prezentare;
 Bune abilitati de negociere;
 Cunostiinte de limba engleza – cel putin nivel mediu;
 Permis de conducere categoria B si disponibil pentru deplasari in aria de responsabilitate.
 Activitatea se va desfasura pe urmatoarele orase: Timisoara, Oradea, Deva, Resita, Sibiu, Cluj, Satu Mare, Baia Mare, Maramures, Bistrita Nasaud, Mures, Valcea si Dolj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
 Alaturi de superiorul ierarhic – studiaza,identifica si abordeaza diversi distribuitori din
aria de referinta;
 Prezintă şi promovează ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru
clienţii potenţiali;
 Construieste,mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
 Stabileste, atinge si dezvolta – cifra de afaceri a companiei;
 Decide si implementeaza politica de pret, discounturi si promotii;
 Aplica politica digitală promovata de Companie;
 Studiaza si fructifica oportunitatile existente din piata;
 Ofera suport prin oferirea de solutii optime;
 Emite rapoarte saptamanale .

Beneficii:
 Masina de serviciu;
 Telefon;
 Laptop;
 Salariu fix + bonus
 Mediu de lucru placut intr-o companie in continua dezvoltare.

Societate familiala cu sediul in Franta cauta pentru dezvoltarea activitatii din Romania (jud Arad, orasul Pecica) motostivuitorist si operator de productie pentru un sit de productie materiale izolante. Societatea romaneasca, Safisol, se afla sub contract de finantare cu fonduri europeene.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024