Gratis

Agent Vanzari - Jud. Tulcea, Ialomița, Constanța

MTC CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

Cerințe
  • Experiență în vânzări minim 3 ani
  • Persoană organizată, cu spirit de inițiativă, dinamică și responsabilă, capabilă să lucreze singură în teren
  • Abilități dezvoltate de comunicare și negociere
  • Disponibilitate pentru deplasări zilnice în interes de serviciu în zona alocată (județele Tulcea, Ialomița și Constanța)
  • Cunoștințe operare calculator (Pachetul Microsoft Office)
  • Studii medii/superioare
  • Permis de conducere categoria B
  • Fără cazier judiciar

Descrierea jobului

  • Creează un portofoliu de clienți în zona alocată prin identificarea/contactarea/atragerea potențialilor clienți – persoane juridice și retenția/fidelizarea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄acestora
  • Prezintă, promovează și vinde produsele firmei în zona alocată (județele Tulcea, Ialomița și Constanța)
  • Identifică oportunitățile de creștere a volumului de vânzări și a portofoliului de clienți din zona alocată
  • Analizează informațiile din piață legate de concurență și produse concurente
  • Cunoaște caracteristicile produselor pe care le oferă clienților
  • Gestionează situația comenzilor în derulare și a plăților
  • Acordă asistență pre/post-vânzare clienților (ofertare, contractare, monitorizează derularea contractelor și a comenzilor, evaluează gradul de satisfacție, gestionează reclamațiile)
  • Întocmește și prezintă Directorului de Vânzări rapoarte de activitate, rapoarte de vizită, privind situația vânzărilor, concurența
  • Îndeplinește planul de vânzări lunar, trimestrial, anual
  • Prospectează în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a creșterii cotei de piață a produselor firmei în zona alocată.
Beneficii
  • Loc de muncă stabil
  • Mașină de serviciu, telefon, laptop
  • Salariu atractiv și bonusuri/comision din vânzări
  • Asigurare medicală privată de sănătate
Toate profilele vor fi procesate, însă doar candidații care îndeplinesc cerințele de mai sus vor fi selectați și contactați pentru interviu.

MTC Construct S.R.L. este o companie cu capital 100% românesc, înfiinţată în anul 2003, care îşi desfăşoară activitatea de producţie în fabrica din Tecuci, Judeţul Galaţi.

Firma noastră s-a remarcat pe piaţă naţională cu o gamă variată de modele, finisaje şi culori la șipci de gard şi ţigle metalice care vine în întâmpinarea clienţilor noştri cu multiple opțiuni de realizare a gardurilor și acoperișurilor.
Producem șipcă metalică, țiglă metalică, tablă cutată și profile gips carton din oțel de cea mai bună calitate. Deținem linii de producție dotate cu cele mai noi tehnologii existente pe piaţă la nivel mondial și ne preocupă permanent îmbunătățirea produselor și serviciilor oferite, pentru a asigura un nivel înalt de calitate.

Ne bucură și ne mândrim cu faptul că echipa MTC Construct a câștigat încrederea clienților prin calitatea produselor și a serviciilor personalizate oferite.

Alătură-te echipei MTC Construct și te vei implica activ în creșterea afacerii și dezvoltarea ta personală, pentru a continua în ritm susținut să oferim clienților produse și soluții pentru proiecte de succes.
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 17 Mai 2024