Gratis

Agent transport international sau rutier-Cluj

GEBRUDER WEISS
2 poziții

Candidatul Ideal

Vă concentrați atenția asupra obiectivelor, dar aveți și o privire de ansamblu
Organizarea este una din pasiunile dumneavoastră
Reacționați productiv la situații dificile, în mod natural
Personal, vă remarcați prin disponibilitatea și capacitatea de luare a deciziilor de care dați dovadă
Utilizați capacitatea dumneavoastră de a stabili relații în avantajul clienților noștri
Desfășurarea în mod independent a activității profesionale este pentru dumneavoastră la fel de importantă ca lucrul creativ în echipă
Succesul obținut în perioade pline de provocări vă stimulează
Dispuneți de un program de formare profesională în domeniul comercial și/sau de experiență pe o poziție similară, precum și de cunoștințe foarte avansate de limba engleză, de capacitatea de a utiliza diferite instrumente IT și de competențe digitale excepționale

Descrierea jobului

Atributiile dumneavoastra:
Identificarea de solutii personalizate de transport în funcție de nevoile clienților interni si externi
Negocierea condițiilor si a tarifelor de transport cu furnizorii
Monitorizarea proceselor necesare bunei desfășurări a transporturilor
Păstrarea unei bune relatii cu clientii si furnizorii de servicii
Mentinerea evidentei veniturilor si cheltuielilor aferente fiecarui transport si transmiterea saptamanala a rapoartelor privind efcientizarea serviciului din punct de vedere financiar
Optimizeaza activitatea zilnica, relationand cu celelalte departamente
Planificarea, organizarea si optimizarea transporturilor internationale in regim de Grupaj, LTL,FTL

Oferta noastra:
Vă bucurați de libertate de decizie și de acțiune într-un mediu de lucru plăcut, care vă permite să vă puneți în aplicare competențele specializate
Posibilitatea de a vă exprima personalitatea
Mediu de lucru dotat cu tehnologie de ultimă generație
Perfecționare continuă la cel mai înalt nivel
Noi metode de învățare inovatoare, stimulative
Asigurare medicala

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 7.000 de angajati, in 150 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Brasov, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu. www.gw-world.com.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024