Gratis

Agent CHECK IN - Aeroport Cluj-Napoca

MENZIES AVIATION ROMANIA
2 poziții

Candidatul Ideal

Aviatia da senzatia.

Daca esti o persoana empatica si comunicativa, care poate rezolva orice problema cu dedicare, atunci incepe-ti calatoria ta profesionala alaturi de colegii nostri, care iti vor asigura suportul necesar in gestionarea cu succes a activitatii tale zilnice.
Din aceasta pozitie, vei coordona activitatea de deservire a aeronavelor la sol, in conformitate cu regulamentul aeroportuar si al Companiilor de Transport Aerian pe care le deservim.

Ce ne dorim de la tine?:
  • cunostinte de limba engleza, nivel avansat;
  • cunostinte PC;
  • empatie, proactivitate si orientare catre clienti;
  • bune abilitati de comunicare si claritate in exprimare;
  • studii relevante, minim diploma de bacalaureat;
  • flexibilitate pentru un program in ture;
  • spirit de echipa si entuziasm;
  • o alta limba straina ( vorbita la un nivel mediu) poate constitui un avantaj.
  • Bine organizat, cu atenție meticuloasă la detalii și acuratețe, capabil să lucreze din proprie inițiativă la termene limită specifice, să aibă capacitatea de a recunoaște și de a face față provocărilor prompt și eficient.
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu sub presiune.
  • bine organizat, cu atenție meticuloasă la detalii și acuratețe, capabil să lucreze din proprie inițiativă la termene limită specifice, să aibă capacitatea de a recunoaște și de a face față provocărilor prompt și eficient.
  • abilitatea de a lucra într-un mediu sub presiune.
  • capacitatea de a se adapta cerințelor/circumstanțelor în schimbare.
  • abilitatea de a influența, motiva, negocia și comunica eficient la toate nivelurile.

Descrierea jobului

Care va fi rolul tau in acest job?:
  • inregistrezi pasagerii si/sau bagajele acestora: verifici rezervarile pasagerilor si documentele de calatorie;
  • aloci locuri pasagerilor luand in considerare locurile pre-rezervate, cantaresti bagajul/bagajele pasagerilor si introduci datele in sistemul computerizat impus de compania deservita;
  • te asiguri ca dimensiunile bagajelor si greutatea lor sunt in limitele cerute de catre compania deservita si ca bagajele de cala sunt etichetate corect;
  • indrumi pasagerii catre poarta de imbarcare alocata zborului respectiv;
  • te asiguri ca bagajele sunt trimise la banda de bagaje;
  • identifici pasagerii ce necesita asistenta speciala si le acorda serviciile de care acestia au nevoie;
  • imbarci pasagerii: verifici cartile de imbarcare si documentele necesare pentru zbor.
  • cooperezi cu managerul/supervizorul pentru permisiunea de a îndeplini sau respecta orice cerința legala impusa companiei.
  • sa nu utilizezi greșit informatii furnizate de companie
  • sa informezi managerul/supervizorul cu privire la orice situație de muncă, echipament sau activitate care reprezintă un pericol grav pentru sănătate și securitate.
  • sa efectuezi munca în conformitate cu informațiile și instruirea furnizate de catre companie și cu orice reguli sau proceduri specifice de sănătate și securitate la locul de muncă.
  • sa iei la cunostinta pe deplin politica de sănătate și siguranță a companiei.
  • sa partici la cursuri de formare, așa cum pot fi aranjate de Companie
  • sa interacționezi cu MORSE și sa urmezi principiile noastre de conduita.
Ce iti oferim?
  • mediu de lucru placut;
  • contract de munca, perioada nedeterminata;
  • servicii medicale private;
  • asigurare medicala
  • tichete vacanta
  • posibilitate reala de crestere profesionala si de promovare in cadrul companiei;
  • training-uri de specialitate;
  • bonus lunar de performanta;
  • tichete de masa;
Daca ti-am starnit interesul pentru acest job, te invitam sa faci parte din familia Menzies Aviation Romania - trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: diana.ciucas@menziesaviation.com sau aplica online pe acest site.
Nr. tel contact : 0757 046 413 / Ciucas Ielciu Diana

SC MENZIES AVIATION ROMANIA SA este membra a grupului Menzies Aviation PLC, a doua cea mai mare companie de handling din lume care deserveste, pe diverse Aeroporturi Internationale, majoritatea companiilor aeriene care transporta pasageri si/sau cargo, cu puncte de lucru in 246 de statii in lume (5 continente), cu peste 22.000 angajati, singura companie de handling care presteaza servicii pe 7 Aeroporturi din Romania.
Menzies Aviation este un angajator dedicat egalității de șanse și încurajează aplicațiile pentru solicitanții calificați corespunzător și eligibili, indiferent de sex, rasă, dizabilitate, vârstă, orientare sexuală, schimbare de gen, religie sau convingeri, stare civilă, sarcină și maternitate. Ne străduim să creăm un mediu de lucru incluziv, în care sunt reprezentate diferitele cunoștințe, perspective, experiențe și abordări ale forței noastre de muncă globale, unde toată lumea se simte apreciată și își poate atinge întregul potențial.
Vă rugăm să rețineți că, ca parte a procesului nostru de recrutare, este posibil să folosim o varietate de instrumente de resurse care să ne ajute să vă înțelegem abilitățile și experiența în legătură cu rolul.
Ca parte a procesului nostru de recrutare, vom lua în considerare întotdeauna modul în care candidații se potrivesc cu valorile noastre.
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 9 Mai 2024