Gratis

Agent Asigurari

SC Groupama Asigurari SA
10 poziții

Candidatul Ideal

Groupama Asigurări își mărește echipa de profesioniști în vânzări cu oameni care sunt de părere că vânzările înseamnă mai mult decât contracte, înseamnă relaţii de durată, construite în jurul clientului şi nevoilor acestuia.Dacă îți dorești să îți construiești un portofoliu stabil de clienți, pe termen lung și un parteneriat cu noi, înseamnă că tu ești persoana pe care o căutăm!

Cautăm colegi agenți de asigurare cu:
  • Experiență în vânzari
  • Certificare ISF ca distribuitor de asigurări (cod RAF) – constituie avantaj
  • Bune abilităţi de comunicare, colaborare și influențare, atitudine pozitivă, agilitate şi adaptabilitate
  • Bune abilități de folosire a calculatorului
  • Disponibilitate de invatare

Descrierea jobului

Ce face Agentul de Asigurare?
  • Dezvoltă si gestionează portofoliul propriu de clienţi
  • Identifică nevoile clienţilor si oferă cea mai bună soluţie pe baza nevoilor identificate
  • Gestionează polițele vândute și portofoliul de clienți, urmărind încasarea ratelor la polițele încheiate, reînnoirea acestora precum si posibilitatea de echipare a clienților conform nevoilor
  • Menţine o legătură permanentă cu clienţii, acordându-le consiliere
  • Participa activ la sesiunile de instruire organizate in companie
Ce oferim:
  • Recompensă financiară atractivă legată de performanţă
  • Program flexibil si posibilitatea de a lucra part-time.
  • Pentru agenții de asigurări viață și sănatate - suport financiar in primele 12 luni de activitate, in funcție de rezultate
  • Grille de comisioane progresive in functie de productivitate si de portofoliul de clienti
  • Oportunităţi de învăţare și dezvoltare personală și profesională
  • Plan de cariera in companie
Trimite CV-ul pe adresa recrutare.agenti@groupama.ro

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007.
Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă.
Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024