Gratis

Accounts payable specialist

OCEANO MERCADO SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în economie/contabilitate finalizate;
  • Experienţă de minim 3 ani într-un post similar;
  • Atenţie la detalii;
  • Cunoasterea limbii engleze - obligatoriu;
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office, Word, Excel, internet, la nivel avansat);
  • Bune abilități de organizare și planificare a sarcinilor.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Urmărirea soldurilor zilnice ale conturilor bancare;
  • Reconcilierea incasărilor;
  • Reconcilierea problemelor cu comenzi;
  • Verificarea sumelor de achitat;
  • Pregătirea documentelor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃de plată (fișiere plăți) și efectuarea plăților;
  • Pregătirea rapoartelor privind incasările și plățile curente;
  • Achitarea facturilor de la provideri;
  • Emiterea facturilor de despăgubire, facturilor storno comision, inștiințărilor de plată;
  • Descărcarea facturilor xml, incarcarea facturilor în SPV, verificarea statusului de încarcare facturilor SPV;
  • HR (pregătire documente angajare/încetare, semnare și atașare la dosare personale; adeverințe salariați).

Beneficii:
  • Un mediu de lucru flexibil, multicultural, orientat spre rezultate, specific unei companii inovatoare;
  • Un job full-time remote;
  • Pachet salarial atractiv care reflectă responsabilitățile;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă de profesioniști pasionați;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în cadrul companiei.

Supreva este un marketplace B2B în creștere rapidă, care oferă oportunități miilor de antreprenori de retail din România, Ungaria, Bulgaria și Polonia să acceseze cei mai bine pregătiți furnizori pentru a-și stoca magazinele fără riscuri, a-și dezvolta afacerile și a deveni mai eficienți.
Scopul nostru este să devenim una dintre cele mai mari platforme de comerț electronic din Europa, bazată pe Inteligență Artificială și Machine Learning. În prezent, ne extindem pe mai multe piețe și construim echipa pentru a ne susține creșterea.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 5 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024