Gratis

Relationship Manager IMM si Micro

GABTEO Consult SRL
7 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte & Competente:
  • Experienta in vanzari directe - B2B sau B2C;
  • Capacitate de a intelege nevoile clientului si de a oferi solutii;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, vanzare, negociere si persuasiune;
  • Atentie la detalii;
  • Permis auto – categorie B si autoturism propriu pe care esti dispus sa il folosesti in interes de serviciu;
  • Disponibilitate de a-ti desfasura activitatea pe teren in zonele alocate, in functie de localitatea de domiciliu;
  • Experienta anterioara de lucru in creditare persoane juridice (IMM & Micro) intr-o Institutie Financiara Nebancara (IFN) / portofoliul de clienti reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Despre partenerul nostru:
  • Institutie Financiara Nebancara;
  • O echipa de profesionisti din domeniul financiar-bancar. Misiunea echipei este de a oferi ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀sprijin financiar in momente cheie si sa fie elementul care face diferenta astfel incat orice provocare sa aiba o solutie avantajoasa. Persoanele cheie din companie au o stabilitate de cel putin 8 ani.
Responsabilitati:
  • Reprezentarea companiei in relatia cu antreprenorii (IMM si Micro);
  • Identificarea, contactarea si vizitarea clientilor potentiali;
  • Identificarea si abordarea nevoilor clientilor pentru a le oferi solutii personalizate;
  • Oferirea de consultanta si suport clientilor in accesarea si utilizarea produselor si serviciilor companiei;
  • Monitorizarea feedback-ului clientilor si implementarea de imbunatatiri pentru a creste loialitatea si satisfactia acestora;
  • Verificarea eligibilitatii clientului si analiza financiara preliminara;
  • Construirea si administrarea portofoliului, prin achizitia de noi clienti si dezvoltarea relatiei cu actualii clienti;
  • Gestionarea eficienta a datelor si a rapoartelor legate de activitatea cu clientii;
  • Procesarea datelor si documentelor clientilor cu respectarea GDPR;
  • Promovarea produselor de creditare in zona de activitate de care este responsabil.

Beneficii:
  • Oportunitate de dezvoltare intr-o industrie aflata in expansiune;
  • Home office, atunci cand nu ai vizite pe teren;
  • Salariu atractiv format din parte fixa lunara si bonusuri lunare in functie de performanta;
  • Decontarea cheltuielilor de deplasare in relatia cu clientii, facute cu auto propriu plus o suma anuala de intretinere auto;
  • Tichete de masa si prime de sarbatori;
  • Asigurare medicala privata;
  • Abonament Bookster;
  • Teambuilding si iesiri frecvente in echipa.

GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

Domenii de expertiza: Retail, Financiar – Bancar, FMCG, Contabilitate, BPO, IT, Pharma, HoReCa, Resurse Umane, Inginerie, Auto, Asigurari, Transporturi, Agribusiness, Servicii

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 8 Iun. 2024