Gratis

Locuri de munca

SC FARMACIA LOVEFARM SRL

Descrierea companiei

Candidatul ideal:

Studii superioare finalizate de farmacie

Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs

Experienta de minimum 1 an, intr-o farmacie de circuit deschis

Cunostinte de Microsoft Office

Cunostinte privind regulile de buna practica farmaceutica

Capacitatea de analiza si sinteza a informatiilor

Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientiilor

Persoana persuasiva, calma, entuziasta, cu spirit de initiativa, orientata spre rezultate si deschisa provocarilor

Responsabilitati:

Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de o informare si consiliere adecvata pentru pacient

Verificarea dozelor si asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si in conditii de siguranta

Asigura consilierea si consultanta pacientilor cu privire la tratamentul afectiunilor minore si a posibilelor efecte secundare ale medicamentelor sau intervenite in urma interactiunii cu alte medicamente sau tratamente

Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale, raspunzand de calitatea acestora

Coordoneaza si organizeaza intreaga activitate din cadrul farmaciei

Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale

Oferta:

Pachet salarial atractiv

Mediu de lucru placut

Bonusuri in functie de performante

Postul este in orasul Horezu