Publicat 11 Iul 2019 | Reactualizat 18 Iul 2019 | Expiră 10 Aug 2019

Work Force Management Planner / Specialist

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Relatii clienti / Call center, Telecomunicatii, Vanzari

Candidatul ideal

Credem in tine! Construirea unei cariere durabile reprezinta un proces continuu in care ai nevoie de motivatie, un plan de actiune, flexibilitate si disciplina. Succesul inseamna cunoasterea calitatilor personale si increderea in acestea.
Descopera Elicom si vino sa desenam calea in cariera impreuna!

Pentru noi, e un "must" sa detii:
Diploma de absolvire a studiilor superioare;
Cunostinte foarte bune de operare PC (pachet MS Office - nivel avansat);
Experienta de minimum 6 luni pe o pozitie similara/domenii conexe.

Aptitudini & Abilitati:
Orientare continua catre clientii interni si externi;
Abilitati de comunicare foarte bune;
Abilitati de relationare;
O foarte buna intelegere a misiunii / viziunii si obiectivelor companiei;
Capacitate de planificare, organizare si control;
Abilitati analitice & gandire strategica, interpretarea cu acuratete si rapiditate a cifrelor / informatiilor.

Descrierea jobului

Elaborarea strategiilor de gestionare a personalului, astfel incat sa fie asigurat gradul optim de ocupare a fortei de munca;
Identificarea si recomandarea opotunitatilor de imbunatatire a eficientei operationale;
Elaborarea planurilor pe termen scurt si lung pentru personalul aferent proiectelor;
Stabilirea si updatarea forecast-ului, managementul capacitatii;
Administrarea angajatilor existenti sau noi (concedii de odihna / medical, activitati programate sau nu precum preluare apeluri, training, etc.);
Livrarea cu acuratete a orarelor de munca (staff schedule), luand in calcul diversi indicatori (volumul apelurilor, average handling time, etc.), necesarul de personal, disponibilitatea calitativa si cantitativa a acestuia pentru un anumit interval orar;
Crearea, implementarea si administrarea statisticilor / raportare; analizarea, distribuirea si prezentarea acestora catre factorii de decizie;
Asigurarea de formare pentru specialisti si manageri in utilizarea sistemului de planificare si programare a agentilor;
Intocmirea graficelor de productie in Microsoft Project pe baza informatiilor analizate;
Actualizarea graficelor pe baza rapoartelor primite;
Extragerea datelor legate de progres, distributia orelor pe saptamani/luni, precum si a necesarului de forta de munca.

Valorizam munca ta printr-o oferta care contine:
Pachet salarial motivant;
Decontare transport in comun;
Asigurare medicala privata;
Program de lucru flexibil;
Sustinere in construirea unei cariere de succes.

ELICOM este un partener strategic în externalizarea serviciilor Call Center in limba romana si in limbi de circulatie internationala pentru companii multinationale din diverse sectoare de activitate-24/7, fiind una dintre primele companii private din industria de telecomunicatii din Romania.

Ne recomanda experienta (activam de peste 27 de ani pe piata), implicarea, eficienta si performanta obtinuta. Apreciem calitatea, integritatea, profesionalismul si spiritul de echipa.

Punem accent pe oameni, suntem un colectiv tânar, entuziast, cu dorința de dezvoltare.

Activitatea noastra vine in sprijinul companiilor dornice sa isi externalizeze activitatile de relatii cu clienti, oferind o paleta ampla si diversificata de servicii Call Center (complete, personalizate, simple si complexe) : INFO Line, Help Desk, Telemarketing, Telesales, Customer Care, Servicii de sondare a opiniei publice.

Start in Elicom!

Dezvoltam competente. Cream profesionisti.

Work Force Management Planner / Specialist  -  Elicom SRL