Publicat 19 Nov 2020 | Reactualizat 02 Dec 2020 | Expiră 19 Dec 2020

Web Support Technician

1 post

Candidatul ideal

Căutăm o persoană autonomă, comunicativă, cu spirit de echipă și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Web de la sediul nostru din București.

Pentru reușita în această misiune este nevoie să ai:
- Experiență într-o poziție similară (minim 2 ani);
- Cunoștințe de bază despre JavaScript, MySQL și PHP;
- Cunoștințe de limba franceză - nivel avansat;
- O afinitate pentru domeniul IT, în special pentru partea de Support;
- Capacitatea de a stabili un diagnostic la distanță și de a pilota utilizatorii aflați în situații de criză;
- Spirit de inițiativă, curiozitate și proactivitate.

Descrierea jobului

În calitate de Web Support Technician principalele tale misiuni vor fi să:
- Asiguri diagnosticul și asistența tehnică de nivelul 2 ;
- Documentezi toate problemele și examinezi toate aplicațiile web pentru acuratețe și funcționalitate;
- Colaborezi cu alte echipe de asistență pentru a rezolva incidentele ;
- Elaborezi și respecți procedurile de lucru;
- Asiguri calitatea serviciului IT;
- Propui idei pentru îmbunătățirea activității departamentului.

Beneficii:
- Formare la nivelul companiei;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

VEO Worldwide Services este un furnizor de servicii B2B, cu sediul în Europa, cu 14 ani de activitate. În 2006, când NOZ (liderul European in clearance) a început extinderea în Europa de Est și Africa, VEO s-a îndrăgostit rapid de viziunea și mediul său agil, împingând mereu lucrurile pentru a descoperi mai mult această afacere uimitoare de clearance și economie responsabilă. Prin urmare, am adăugat propria noastră cultură dinamică și mentalitate la tot ceea ce am întâlnit la NOZ. Căutăm în permanență soluții care să ajute proprietarii de afaceri să își valorifice stocurile nevândute (colecții anterioare, produse cu termene de valabilitate scurte, comenzi anulate etc.) și să devină eficiente.
Cu toate acestea menționate, VEO își consolidează brandul bazat pe angajament, transparență, solidaritate, îmbunătățire constantă și competență.

Web Support Technician  -  SC ONE RECRUTEMENT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles