Web Site Designer - Graphic Designer - Brand Identity Design

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CAUTAM un Web Site Designer / Graphic Designer / Web Design / Brand Identity Design - inspirat, cu latura creativa foarte dezvoltata!

Locatie: BUCURESTI!

Cerinte:
  • Cunostinte solide in Adobe CS Photoshop, Adobe XD, Adobe Illustrator si/sau CorelDRAW;
  • Abilitati de realizare a layout-urilor web (site-uri web), editare/prelucrare imaginilor si a altor elemente grafice;
  • Punem accentul pe originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • Dorim o persoana cu simt artistic dezvoltat, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
  • Cunostintele de baza in Limbaje HTML, WEB 2, Social Media, Publicitate online, Digital Marketing - reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • Realizarea Layout Web Site / Brand Identity / Grafica Web & Social Media (bannere pentru publicitare in online, etc);
  • Prelucrarea fotografii si alte elemente grafice;
  • Creare Logo / Sigle / Identitate vizuala pentru diferite companii, indiferent de domeniul lor de activitate;;
  • Conceperea elementelor statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
  • Realizarea de concept si re-branding;
  • Crearea de grafica pentru ambalaje de produse si alte materiale publicitare.

Beneficii:
  • Salariul fix. Salariul se mareste periodic, in functie de performante;
  • Mediu de lucru FOARTE placut in cadrul unei echipe tinere si foarte serioasa;
  • Dezvoltarea de aplicatii web / site-uri / magazine online captivante si provocatoare;
  • Sediul companiei este modern, situat central, oferind un acces facil la toate tipurile de mijloace de transport sau la alte resurse (restaurante, magazine);
  • Vei avea ocazia să înveţi şi să utilizezi noi tehnologii;
  • Oportunitatea consolidarii si dezvoltarii cunostintelor in cadrul unui mediu profesionist;
  • Team building anual in tara si activitati multiple in Bucuresti;
  • Oferim si alte facilitati in functie de rezultate.

ITeXclusiv.ro este o companie de dezvoltare web, o companie ce a crescut organic si foarte sigur din anul 2008 pana in prezent, cu peste 1500 de clienti multumiti, atat pe plan local cat si international !
Principalele activitati ale noastre sunt: web development-ul, web design-ul creare de site-uri, creare magazine online si aplicatii web, atat in Romania, Europa si nu numai.
Oferim clientilor nostri solutii complete de digital marketing, bazate pe sisteme open source cat si custom-made.

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos