de ani Fără Frică...

Publicat 21 Feb 2008 | Reactualizat 21 Mar 2008 | Expiră 23 Mar 2008

Web Graphic Designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta in utilizarea Dreamweave si cunostinte de baza HTML (ex. tabele, linkuri si meta taguri) si CSS.
- cunostinte solide in dezvoltarea de aplicatii Flash, inclusiv ActionScript.
- experienta in editarea, modificarea si optimizarea de imagini achizitionate de la fotografi sau agentii foto.
- este obligatorie experienta in activitati de web design si dezvoltare de aplicatii multimedia pentru utilizare online (Adobe Photoshop, Illustrator, Flash).
- abilitati excelente de comunicare orala si in scris.
- capacitate de organizare si lucru atat independent cat si in echipa.
- creativitatea si simt artistic.

Descrierea jobului

- contribuie la realizarea si sustinerea dezvoltarii proiectelor web ale companiei sau a oricaror aplicatii multimedia create in scopuri de marketing sau promovare
- mentine si imbunatateste grafica site-urilor web
- realizeaza elementele noi de design pentru a creste audienta site-urilor web si fidelitatea vizitatorilor
- realizeaza layouturi pentru pagini web, bannere online
- editeaza imagini pentru publicare online
- realizeaza animatii online, grafica web, template pentru newslettere, scheme de culori pentru portofoliul online al companiei
- furnizeaza un set de recomandari pentru imbunatatirea navigabilitatii, a interfetei grafice cu utilizatorii si a elementelor vizuale din site-uri
- colaboreaza cu restul echipei si cu colaboratorii externi pentru a identifica si publica elemente grafice pe site-uri
- raporteaza periodic Digital Publisherului si lucreaza strans cu art directorii, fotografii si DTP-istii

Companie internationala de presa, detinator in Romania al brand-urilor nationale si internationale Cosmopolitan, Beau Monde, Harper\'s Bazaar, FHM, Esquire, National Geographic, Femeia de azi, Mami, Story, Casa si gradina, Femeia., Marie Claire.

Expirat
Web Graphic Designer  -  Sanoma Hearst Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles