Publicat 08 Ian 2021 | Reactualizat 05 Feb 2021 | Expiră 08 Feb 2021

Web Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Cunoștințe avansate de PHP/JavaScript/HTML/CSS;
  • Familiarizarea cu OOP, MVC, Smarty;
  • Cunoașterea platformei CS-Cart și capabilitatea de a face customizări;
  • Atitudine deschisă față de noile tehnologii întrucât parte din obiectivele noastre este modernizarea continuă a arhitecturii software (cu direcție către JS frameworks si API-first);
  • Cunoștințe avansate în realizarea, interogarea și utilizarea bazelor de date (MySQL);
  • Capacitatea de a întelege procesele E2E la nivel de ecosistem tehnic (front-end, back-end, data layer, API integrations);
  • Familiarizarea cu Amazon AWS si Linux, software de versionare (svn/git).

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Implementarea funcționalităților customizate folosind PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS, REST API și librarii/unelte moderne associate;
  • Propunerea optimizării ale soluției tehnice;
  • Implicarea în SDLC (system development lifecycle) pentru dezvoltarea de capabilități software noi;
  • Primirea cerințelor funcționale și transformarea lor ulterioară în cerințe tehnice și apoi în cod funcțional.

Beneficii:
  • Salariu atractiv care reflectă responsabilitățile și bonusuri pe proiect;
  • Job full-time;
  • Posibilitatea de a învăța tehnologii noi, fiind implicat în implementări cu diverse grade de complexitate;
  • Vei fi factor decizional în zona tehnică și de arhitectura a sistemului software;
  • Un mediu de lucru flexibil (în principal remote), multicultural, orientat către rezultate, specific unei companii inovative;
  • O echipă de profesioniști pasionați, atât pe partea tehnică, cât și de business;
  • Mod de lucru agil și structurat.

Oceano is a B2B marketplace that empowers thousands of retail entrepreneurs in Central and Eastern Europe to access the best-fitted suppliers to stock their stores risk free, grow their businesses and become more efficient.

Our goal is to become one of the largest e-commerce project in Europe, based on Artificial Intelligence / Machine Learning.

Expirat
Web Developer  -  OCEANO MERCADO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles