Publicat 12 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Web Developer / Programator WEB ( PHP/HTML/CSS/JavaScript )

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

VeryCreative caută un nou coleg creativ, Web Developer (PHP, HTML, CSS, JavaScript) pasionat, cu cel puțin 1 de experiență, pentru proiecte digitale de anvergură.
Împreună cu echipele din Iași si Bacau, vei lucra cu project manageri, designeri UX, alți developeri și content editori pentru proiecte digitale cu impact major pentru companii din România, Europa sau USA
Ne dorim un coleg pasionat și ambițios, dar pragmatic și fun, care să devină un membru de bază pentru echipa noastră!
● vei implementa interfețe web și mobile pentru site-uri și aplicații web;
● vei implementa designuri si HTML- uri in Wordpress sau vei dezvolta proiecte custom PHP;
● vei crea prototipuri HTML pentru proiectele în dezvoltare;
● vei testa și găsi soluții pentru implementări cross-browser și responsive;
● vei discuta cu designerii în integrarea funcționalităților.

Descrierea jobului

● cunoști bine și ai lucrat cu PHP/HTML/CSS/JavaScript cel puțin 1 an;
● cunoști principii de SEO, accesibilitate și semantic web;
● scrii un cod curat, logic și corect semantic;
● vorbești și înțelegi bine limba engleză;
● job full-time.

Beneficii:
● salariu atractiv;

● proiecte de anvergură pentru clienti interni si internationali în care poți veni cu abordări noi;
● un mediu de lucru flexibil, specific unei companii inovative, cu o reputație bună, colegi creativi și fun;
● bonusuri per proiect;
● participarea la team-buildinguri si conferinte/cursuri de perfectionare.

Aplica acum, pe ejobs sau pe siteul nostru si fii parte din cea mai cool echipa:

VeryCreative este o agentie ce ofera servicii complete de web design si programare, ce are misiunea de a crea experiente unice vizuale in mintea privitorului. Cu o echipa de web designeri si programatori creativi, dedicati pasiunii lor, cu o experienta vasta in industria web designului, noi suntem cei care fac diferenta dintre mediocritate si excelenta, avand peste 1500 de proiecte finalizate cu succes din anul 2007 pana in prezent.
Pentru noi, cei din Agentia VeryCreative, cuvintele care ne definesc sunt colegialitatea, creativitatea si originalitatea.
Te asteptam in echipa noastra!

Expirat
Web Developer / Programator WEB ( PHP/HTML/CSS/JavaScript )  -  VeryCreative.eu - Web Design Company