Publicat 11 Aug 2017 | Reactualizat 17 Aug 2017 | Expiră 10 Sep 2017

Web Developer - Creative Ones Bucuresti

2 posturi

Candidatul ideal

Candidatul ideal detine cunostinte medii/avansate PHP, MySQL. Experienta pe framework-uri precum Laravel, Codeigniter sau altele constituie un avantaj.
De asemenea, experienta avansata pe platforme opensource precum Wordpress, Prestashop, Opencart reprezinta un avantaj important.

Descrierea jobului

- implementare design personalizat sau teme pe platforme de e-commerce precum Opencart sau Prestashop;
- interventii de administrare pentru magazinele online/site-uri de prezentere din portofoliu, lucrate in special pe Opencart, Prestashop sau Wordpress, (diverse cerinte pe partea de afisaj, instalari de plugin-uri, etc.);
- job-ul presupune responsabilitati si pe partea de testare/rezolvare bug-uri si atentie la detalii, astfel incat proiectul/proiectele finalizate sa fie predate conform asteptarilor clientilor companiei;
- in functie de experienta si cunostintele individuale ale candidatului, in cazul unei colaborari, s-ar putea aloca si task-uri de dezvoltare sau administrare/mentenanta a softurilor custom (crm-uri, erp-uri, alte aplicatii de management afaceri).

Descrierea companiei

Experienta de peste 5 ani in domeniu.
Peste 400 de proiecte realizate cu succes.
Marketing Online, realizare Web Design profesional si aplicatii E-Commerce, softuri la comanda si CMS performante realizate de programatori cu experienta.
Creative Ones se preocupa permanent pentru a asigura un mediu conform asteptarilor colegilor nostri si investeste atat in dezvoltarea angajatilor proprii, cat si in imbunatatirea continua a conditiile de lucru. Vizitati creative-ones.com in sectiunea despre noi.

Vizitati pagina noastra de Facebook: https://www.facebook.com/CreativeOnesOnline/

Web Developer - Creative Ones Bucuresti  -  SC Creative Online Network SRL