Publicat 15 Oct 2020 | Reactualizat 29 Oct 2020 | Expiră 14 Nov 2020

Web Designer

1 post

Candidatul ideal

Cautam un WEB DESIGNER full-time pentru dezvoltarea si integrarea de layout-uri si interfete grafice in mediul online, in vederea extinderii echipei noastre.

Cerinte:

  • Cunostinte de HTML, CSS si software de design grafic precum Figma, Photoshop, Ilustrator, Sketch;
  • Flexibil, comunicativ, motivat si pasionat de graphic si web design;
  • Capacitate de a asimila rapid cunostinte noi si a se integra in echipa deja formata.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea si integrarea de interfete grafice in cadrul website-urilor si a web app-urilor dezvoltate;
  • Creearea de continut original cat si lucrul in jurul continutului existent;
  • Creearea unor mockup-uri si prototipuri ce pot exemplifica functionalitatea si aspectul design-urilor propuse;
  • Identificarea si rezolvarea problemelor ce tin de user experience;
  • Ajustarea design-urilor in functie de feedback-ul primit.

Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Echipa tanara si dinamica;
  • Activitati de tip Team-building si evenimente sociale menite sa consolideze echipa.

Descrierea companiei

Furnizor de programe de contabilitate.

Web Designer  -  SAGA SOFTWARE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles