de ani Fără Frică...

Publicat 06 Oct 2008 | Reactualizat 04 Nov 2008 | Expiră 06 Nov 2008

Web Designer & Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Absolvent al unei facultati cu profil informatic;
•Abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, manipulare, decupare;
•Cunostinte de operare soft editare grafica: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator;
•Cunostinte avansate de HTML, CSS, PHP, JavaScript;
•Cunostinte de proiectare, analiza si implementare a produselor web;
•Experienta intr-un post similar dovedita prin portofoliu de lucrari;
•Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu ( scris, citit - cunoasterea unei alte
limbi straine constituie un avantaj);
•Capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente;
•Cunostintele de Flash si baze de date constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Realizarea de layout-uri(propuneri grafice) pentru proiecte curente si potentiale (pagini web, newslettere, blog-uri, aplicatii, bannere, etc.)
• Implementarea layout-urilor realizate intr-un format optim si SEO friendly;
• Estimarea resurselor materiale si de timp pentru finalizarea proiectului;
• Verificarea din punct de vedere tehnic a produsului final;
• Executia calitativa si la termen a sarcinilor de serviciu in vederea atingerii obiectivelor stabilite de conducerea companiei;

Agentie de publicitate full service, casa de productie acreditata ORDA // Servicii: strategie & consultanţă; campanii media; media planning; media buying; servicii creative (branding, rebranding, elaborare concepte, adaptare concepte, web design, ); servicii producţie (spoturi audio, spoturi video, pachete radio, coloane sonore); sampling & mailing; print offset; print digital.

www.mzp.ro

Expirat
Web Designer & Developer  -  MEDIA ZONE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles