Publicat 10 Iun 2008 | Reactualizat 15 Iun 2008 | Expiră 26 Iun 2008

Web Designer and Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Va potriviti cel mai bine acestei pozitii daca aveti:
- buna organizare si capacitate de a lucra la mai multe activitati in paralel
- abilitati de comunicare scrisa si verbala
- abilitati dovedite de web design: Adobe Dreamweaver, Adobe Photoshop, Adobe Flash
- cunoasterea tehnologiilor server-side Java (JSP, JDBC) constituie un avantaj
- spirit creativ si capacitatea de a gandi "out-of-the-box"
- ambitie, capacitate si dorinta de a invata lucruri noi

Descrierea jobului

In pozitia de web designer and developer veti fi responsabil cu design-ul si programarea site-urilor clientilor companiei (HTML, JSP, Flash). Veti asigura actualizarea acestor site-uri cu continut editorial, grafic si veti crea elemente si materiale promotionale flash. Veti lucra cu cele mai noi tehnologii web incluzand dar nu limitat la sisteme de Content Management si Video pe internet. Veti lucra intr-un mediu prietenos in cadrul unei companii mici dar cu ambitii mari si veti avea sansa de a creste impreuna cu noi.

Noi va oferim:
- un mediu de lucru prietenos, dinamic si provocator
- posibilitatea de a creste impreuna cu noi si a fi conectat in permanenta cu noile tehnologii din domeniul Internet/New Media
- un pachet salarial competitiv

Redwave este o companie inovatoare care exceleaza in proiectarea si dezvoltarea de solutii de marketing si comunicare New Media si Internet.

Expirat
Web Designer and Developer  -  Redwave International SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles