Web Content Writer - Documentare Produse

SC MOBIPARTS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 500 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoana dinamica, focusata si proactiva
  • Abilitate de creare continut
  • Abilitate de organizare, prioritizare si multitasking
  • Flexibilitate si adaptare rapida la situatie
  • Team player cu abilități interpersonale și de comunicare
  • Cunostinte pachet MS Office (excel,word) si html
  • Abilitati tehnice generale
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Atentie sporita la detalii

Descrierea jobului

  • Introducere, prelucrare, validare si actualizare informatii despre produse din oferta folosind surse online
  • Redactare descrieri si specificatii intr-un editor intern
  • Verificare si editare specificatii produse folosind macrocomenzi interne excel
  • Verificare fizica a produselor din oferta pentru a corespune cu informatiile de pe site
  • Adaugare compatibilitati (produse secundare cu model telefon)
  • Adaugare caracteristici tehnice produs
  • Atasare liste cu telefoane pe produse universale
  • Alte sarcini de lucru trasate prin fisa postului sau de catre managerul direct

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Bonus de loialitate (cu ocazia sarbatorilor de Paste si Craciun);
  • Asigurare medicala suplimentara MedLife;
  • Posibilitati de avansare in cadrul companiei;
  • Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Program de lucru de luni pana vineri, intre orele 10:00 – 18:30;
  • Liber in zilele de sarbatoare legala.

Fondata in luna Mai 2005 cu sediul in Constanta – Romania, Mobiparts SRL a devenit unul dintre jucatorii de frunte in aceasta nisa de afaceri pe piata Romaneasca, ruland pe o platforma online de inalta performanta cu module dedicate B2C si B2B (gsmnet.ro). Avand peste 15 ani de experienta in acest domeniu si cu o vanzare lunara de peste 200.000 de produse, ne-am concentrat pe aducerea pe piata a produselor inovatoare conform tendintelor, cu design, calitate si valoare premium. Misiunea noastra este sa oferim o experienta superioara de servicii si sa construim relatii de afaceri pe termen lung bazate pe incredere si respect reciproc fata de clientii si furnizorii nostri.

Publicat 19 ian. 2022 Reactualizat 16 feb. 2022 Expiră 18 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos