Web Content Editor

OcaziiTuristice.ro 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate;
Limba engleză la nivel avansat (scris, vorbit);
Experiență de minim 1 an pe o poziție de content writer/administrator website;
Cunostințe medii în utilizarea programelor din suita Microsoft Office (Word si Excel)
Capacitate de research și de elaborare a textelor în funcție de cercetarea realizată;
Corectitudine în exprimarea în limba romană, din punct de vedere gramatical și ortografic;
Versatilitate în abordarea subiectelor, pentru elaborarea unui conținut original în permanență;
Creativitate, atenție la detalii, atenție distributivă;
Abilități de organizare și planificare;
Respectarea deadline-urilor, lucru în echipă.
Pasiune pentru turism

Descrierea jobului

Descriere job:
Management conținut al website-ului
Management conținut pentru campaniile de email marketing
Management continut pentru retelele sociale

Responsabilități:
Adăugarea / actualizarea ofertelor și campaniilor pe website
Redactarea de texte pentru website (descrieri hoteluri, obiective turistice, zone geografice);
Adăugarea imaginilor pe website (hoteluri, programe, destinații etc.);
Redactarea de texte de prezentare pentru retelele sociale
Concepte creative pentru campaniile de promovare, care să fie concentrate pe utilizatorul din publicul-țintă și să aibă un content original și atractiv;
Identificarea erorilor din site și raportarea acestora

Beneficii
Un mediu de lucru dinamic şi modern, aliniat la cerinţele pieţei mondiale;
Sediul central
Pachet salarial motivant, adaptat ȋn funcţie de experienţă;
Vacanţe la preţuri preferenţiale;

Suntem mai mult decât o simplă Agenţie de Turism, suntem un portal destinat turiştilor care doresc să călătorească oriunde în lume şi să işi planifice vacanţele repede, fără să caute zile întregi pe zeci de site-uri. Am ţinut pasul cu tehnologia şi am reuşit in cei 10 ani de activitate să oferim vizitatorilor Ocaziituristice.ro pe loc preţul final al unei vacanţe (cu toate taxele incluse) şi disponibilitatea exactă în momentul în care se caută. Suntem pregătiţi pentru cele mai exigente cerinţe ale turiştilor, astfel, o rezervare se poate face direct online sau se poate apela la ajutorul nostru specializat oferit prin intermediul Call Center-ului nostru. Vă aştetăm cu drag să faceţi parte din familia Ocaziituristice.ro
Publicat 13 Sept. 2022 Expiră 13 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.