Publicat 10 Apr 2019 | Reactualizat 08 Mai 2019 | Expiră 11 Mai 2019

Vorbitor/Traducator limba japoneza

8 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunoasterea limbii japoneze;
• Cunostinte de limba engleza;
• Cunostinte MS Office;
• Persoana pro-activa, dornica sa invete;
• Abilitati de comunicare, atentie la detalii;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Participa la proiecte de traducere/interpretariat;
  • Asigura comunicarea intre personalul japonez si personalul roman;
  • Insoteste personalul roman/japonez in timpul delegatiilor;
  • Traduce materiale scrise din limba japoneza in limba romana/engleza.

Beneficii Makita EU, Branesti:
  • Asiguram transportul, in limita statiilor disponibile;
  • Asiguram o masa pe zi la cantina societatii;
  • Dezvoltare personala si profesionala;
  • Stabilitatea locului de munca si stabilitate financiara pe termen lung.

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare.
Makita are fabrici amplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.
Corporatia Makita incepe fabricarea de scule in Romania in martie 2007, aceasta unitate de productie va deveni cea mai importanta din Europa. In Romania, compania are peste 1500 de angajati si produce aproximativ 400.000 de scule electrice portabile pe luna (diverse tipuri de flexuri, drujbe, bormasini, fierastraie, etc).

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, S.C. MAKITA EU va procesam datele personale, în calitate de controlor de date, măsurile și procesele folosite, pentru a asigura o protecție adecvată.

Sediul fabricii Makita:
Blvd. I.C.Bratianu no. 164, 731190, Branesti - Ilfov - ROMANIA
​f.barbu@mmrmakita.eu 0.7.3.7.4.6.6.5.2.5.

Expirat
Vorbitor/Traducator limba japoneza  -  MAKITA EU SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles