Publicat 24 Dec 2013 | Reactualizat 24 Apr 2014 | Expiră 28 Apr 2014

Vorbitor de limba franceza

50 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru marirea capacitatii serviciului de asistenta clienti la nivel european, SCC Services Romania recruteaza 50 persoane pentru sediile din Iasi si Bacau.

Ne marim echipa pentru departamentele noastre de: achizitii, garantii, service post vanzare, coordonare ingineri, etc.
Numitorul comun la toate aceste job-uri este cunoasterea limbii franceze la nivel avansat. Al doilea considerent este cel tehnic IT, avem nevoie si de experti IT dar si de persoane ce au doar cunostinte elementare, de baza.

Toate abilitatile vor fi testate si dovedite pe durata interviurilor, indiferent de existenta sau nu a unor documente in acest sens (acte de studii, atestari).
Pentru toate pozitiile disponibile se asigura training specific dupa intrarea in vigoare a contractului de munca.
NU se asigura training lingvistic, CV-urile care nu denota un nivel avansat de cunoastere a limbii franceze nu vor fi luate in considerare.

Cerinta principala:
Stapanirea la nivel avansat/fluent a limbii franceze.

Aptitudini:
Bune abilitati de comunicare in relatia cu clientii.
Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate.
Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului.
Capacitate de a lua decizii corecte si rapide.
Atentie la detalii.

Abilitati IT:
Cunostinte de baza de utilizare a programului MS Excel.

Avantaje:
Cunoasterea la nivel mediu sau avansat/fluent a mai multor limbi de circulatie europeana
Experienta de lucru intr-un mediu de servicii client
Cunostinte/experienta asupra sistemelor de operare Windows (configurare/troubleshooting), notiuni de retelistica.

Descrierea jobului

Inregistreaza toate semnalarile preluate prin telefon si mail in sistemele specifice, intreprinde actiuni conforme cu procedurile de lucru in vederea solutionarii acestora.
Monitorizeaza buna functionare a echipamentelor si actioneaza prompt la aparitia alertelor specifice.
Realizeaza zilnic rapoarte de activitate in limitele de timp stabilite.

Responsabilitatile vor fi subiectul programelor de training specifice oferite la inceputul contractului de munca.
Mai multe detalii despre atributii puteti obtine pe durata interviului.

Beneficii:
Se ofera un pachet salarial competitiv si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala de SuCCes:
- Training-uri tehnice de utilizare a instrumentelor de lucru si asupra specificului activitatii
- Mediu de lucru international
- Echipa tanara si dinamica
- Implicarea in proiecte pentru clienti activi pe plan internaţional
- Schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale
- Sprijin în obţinerea certificărilor de specialitate
- Definirea unui plan de dezvoltare a carierei pe orizontala (specialist) sau pe verticalăa (manager)
- Pachet de beneficii: servicii medicale private, tichete de masa si cadou
- Sistem coerent de bonusare a performantei, sporuri pentru ore suplimentare si utilizarea mai multor limbi straine

SCC (Specialist Computer Centres) este cea mai puternica firma privata cu capital integral britanic activa in domeniul serviciilor IT. Are o istorie de 37 de ani de dezvoltare continua si profitabila.
Sediul din Iasi reprezinta Centrul European de Suport Tehnic al companiei. Infiintat in 2006, cu o echipa initiala de 20 de persoane, a depasit in acest moment de cifra de 400 de angajati.
Este certificata ISO 9001, ISO 20000-1 si ISO 27001.
SCC Services Romania este prezenta in Iasi si Bacau.

Expirat
Vorbitor de limba franceza  -  SCC Services Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles