Vopsitor Industrial

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești în căutarea unui loc de muncă stabil?

Având în vedere proiectele noi, dezvoltarea companiei si faptul că ne mărim echipa, te așteptăm la noi!

Candidatul ideal:

- Calificare Vopsitor industrial;
- Cunostinte operare si setare echipamente de vopsitorie;
- Cunostinte desen tehnic, scule si instrumente (aparate pentru masurarea stratului de vopsea).
- Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

- Pregăteşte mecanic/chimic suprafeţele;
- Protejează suprafeţele care nu trebuie vopsite;
- Prepară materialele pentru vopsire;
- Efectuarea operaţiilor de aplicare a stratului de material de vopsire, în scopul obţinerii unei bune aderenţe şi a calităţii corespunzătoare a peliculelor aplicate ( vopsire in camp electrostatic);
- Retuşează stratul de vopse

Roquet Hydraulics has more than 70 years experience in the design, development and manufacture of hydraulic components and systems. In the last 15 years the group has made a name for itself amongst global manufacturers of construction, agricultural and other mobile applications.

Roquet Hydraulics designs and develops high quality and robust hydraulic solutions for the demanding requirements of modern mobile applications. Experienced engineers design and develop the products in close cooperation with the customer engineering team, backed by substantial in-house test facilities including accelerated fatigue and life testing, corrosion resistance testing (NSS and CASS), noise testing, etc.

Roquet also has a team of engineers responsible for the development of manufacturing processes throughout the group. This team is responsible for all manufacturing processes and for their automation and optimization (6S, Kaizen, SMED, etc.). The goal: to achieve excellent quality with production flexibility and competitive costs.

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021