Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

Vopsitor industrial

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de școală profesională/liceu și diplomă de calificare în meseria de vopsitor
Experiența relevantă în domeniu (vopsire industriala sau vopsire auto)
Cunoașterea procesului de vopsire (degresare,chituire,grunduire,...) și capacitate de interpretare a documentatiilor tehnice
Capacitate de insusire rapida a procedurilor specifice de lucru.
Dorinta si preocupare de implinire profesionala si perfectionare.
Atenție la detalii, lucru în echipă, îndemânare, precizie, rigurozitate.
Responsabilitate, corectitudine, capacitate de lucru în condiții de stres, echilibru și stăpânire de sine.

Descrierea jobului

Pozitia/postul necesita cunostinte practice pentru calculul necesarului de materiale pentru realizarea lucrarii, identificarea materialelor necesare, verificarea si utilizarea corecta a uneltelor manuale si mecanizate din dotare, pregatirea suprafetelor suport ce vor fi vopsite, realizarea corecta a vopsirii cu respectarea succesiunii operatiilor, cunoasterea si respectarea prevederilor documentelor sistemului de asigurare a calitatii.
Responsabilitati:
Pregatește materialele necesare procesului de vopsire, pregatește pentru vopsire suprafețele componentelor și produselor
Prepară vopseaua conform instrucțiunilor de lucru si specificatiilor
Efectueaza operatia de vopsire, conform cerintelor din formularul de productie și respectând planificarea de producție, pe o gamă variată de produse simple sau complexe pe suprafețe de metal
Aplica straturile de vopsea conform specificatiilor de vopsire cu ajutorul instrumentelor de lucru specifice
Manipulează, transportă și depozitează produsele și materialele necesare operației de vopsire si peisele ce urmeaza a fi vopsite
Urmareste si controleaza procesul de uscare a pieselor in cabina de vopsit, monitorizeaza temperatura de uscare si timpul de mentinere in cabina
Verifica piesele din punct de vedere cantitativ si calitativ dupa operatia executata
Identifică produsele neconforme și raportează probleme apărute
Utilizează corespunzător echipamentul de protecţie acordat

SC Symmetrica SRL lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.
Punctul de lucru este situat in comuna Veresti, la 20 de km fata de municipiul Suceava, pe un amplasament nou de tip hala industriala cu toate facilitatile necesare bunei desfasurari a activitatilor industriale (Fabrica Symmetrica Tech).

Expirat
Vopsitor industrial  -  SC SYMMETRICA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles