Voluntari - Departament Social

Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

În privința postului de coordonator departament social:
Absolvent sau masterand (in curs sau finalizat) asistenta sociala;
Capacitate de analiza si evaluare;
Aptitudini de coordonare;
Disponiblitate de 4-5 ore/saptamana;
Cunostinte in domeniul asistentei social.

În privința postului de voluntar în cadrul departamentului social:
Student/masterand asistenta sociala, psihologie, sociologie;
Deschis pentru a invata lucruri noi;
Disponiblitate de 5-6 ore / saptamana;
Disponiblitate de deplasare in teren;
Comunicativ, flexibil, atent la detalii.

Descrierea jobului

Se caută voluntari din București!
Responsabilități pentru postul de coordonator departament social:
Coordonarea echipei;
Evaluarea si monitorizarea activitatii departamentului;
Realizarea de rapoarte de activitate periodice;
Deplasarea in teren pentru realizarea analizei de nevoi;
Gestionarea bazei de date cu beneficiari.

Responsabilități pentru postul de voluntar în cadrul departamentului social:
Contactarea beneficiarilor si realizarea analizei de nevoi;
Gestionarea bazei de date cu beneficiari;
Stabilirea planului de solutii si prezentarea coorodnatorului;
Deplasarea in teren (ocazional, in functie de proiect/activitate).

Asociatia TARA TINERILOR UNITI isi propune sa actioneze in scopul promovarii si apararii drepturilor omului, implicarii in proiecte de voluntariat destinate copiilor/tinerilor/studentilor, medierii intre diverse cazuri sociale si institutii responsabile, diverse campanii umanitare/sociale/ecologice etc.

- Valorile Asociatiei „Tara Tinerilor Uniti” ne ghideaza intr-o lume în continua schimbare si ne sprijina in munca noastra. - Suntem proactivi si deschisi la nevoile comunitatilor in care suntem prezenti. - Implicam membrii comunitatii in crearea viitorului lor. - Credem in sustenabilitate si dezvoltare durabila. - Raspundem cu profesionalism fiecarei provocari. - Viziunea noastra este aceea a unor comunitati responsabile, care genereaza schimbari pozitive si durabile pentru societate.

Publicat 29 apr. 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos