Publicat 27 Ian 2019 | Expiră 20 Feb 2019

Voluntar - Activitati Educative

10 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Student/Absolvent (Psihologie, Pedagogie, Litere) sau absolvent liceu pedagogic;
- Bune abilitati organizatorice;
- Abilitati manageriale si de gestionare a situatiilor ce se ivesc in desfasurarea acestei activitati;
- Constitutie avantaj participarea in cadrul altor ONG-uri, in proiecte asemanatoare;
- Reale aptitudini pedagogice;
- Persoana motivata, echilibrata si dornica sa produca o schimbare pozitiva in comunitate.

Descrierea jobului

- Promovarea activitatii in scoli si licee, incheierea de parteneriate cu institutii si colaborarea permanenta cu factorii implicati;
- Gestionarea eficienta a activitatii proiectului;
- Dezbateri in scoli si licee pe baza unor subiecte alese: educatia non-formala, non-violenta, voluntariat, alegerea carierei, abandon scolar, continuarea studiilor etc.

BENEFICII:
-Contract de voluntariat;
-Adeverinte;
-Recomandari si recunoastere;
-Invatarea si dezvoltarea abilitătilor de comunicare;
-Dezvoltarea si interactionarea cu o retea sociala noua;
-Esti parte din comunitate si ajuti la imbunatatirea acesteia;
-Dai nastere unui simt al implinirii personale.

Asociatia TARA TINERILOR UNITI isi propune sa actioneze in scopul promovarii si apararii drepturilor omului, implicarii in proiecte de voluntariat destinate copiilor/tinerilor/studentilor, medierii intre diverse cazuri sociale si institutii responsabile, diverse campanii umanitare/sociale/ecologice etc.

- Valorile Asociatiei „Tara Tinerilor Uniti” ne ghideaza intr-o lume în continua schimbare si ne sprijina in munca noastra.
- Suntem proactivi si deschisi la nevoile comunitatilor in care suntem prezenti.
- Implicam membrii comunitatii in crearea viitorului lor.
- Credem in sustenabilitate si dezvoltare durabila.
- Raspundem cu profesionalism fiecarei provocari.
- Viziunea noastra este aceea a unor comunitati responsabile, care genereaza schimbari pozitive si durabile pentru societate.

Expirat
Voluntar - Activitati Educative  -  Asociatia Tara Tinerilor Uniti