Publicat 16 Ian 2016 | Reactualizat 13 Feb 2016 | Expiră 17 Feb 2016

Vodafone - Business Account Manager

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Gestioneaza relatii tip win/win cu clientii SME si SoHo cu scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor. Sustine cresterea/ mentinerea cotei de piata prin atingerea obiectivelor comunicate de Vodafone si asigurarea unei experiente bazata pe incredere si parteneriat.

Descrierea jobului

  Responsabilitati:

Vinde solutii de comunicare potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa
Protejeaza/creste profitabilitatea clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit
Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor.
Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului.
Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi. Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor, politica de pret si diferentiatorii Vodafone.
Genereaza lead-uri de vanzari altor segmente/arii/canale de vanzare din companie.
Actualizarea permanenta si respectand standardele de calitate a informatiilor din Aplicatie.
Crearea unui plan de business pentru fiecare cont/client.
Printr-o raportare corecta si continua ajuta in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii.

Cerinte

2-3 ani experienta in vanzari
1 an experienta in vanzari directe, B2B (O mai mare experienta in vanzari poate substitui cerintele legate de cursuri si certificari)
Permis de conducere categoria B.
Diploma universitara.
Alte cursuri de pregatire, preferabil de vanzari.
Cunoasterea limbii engleze este un plus.
Abilitati de PC: Word, Excel, Power Point, E-mail.

Conditii de munca:

Foloseste intensiv masina de companie, mai mult de 50% din timpul de lucru
Calatoreste intensiv pe o raza de pana la 250 km de sediul firmei.
Activitate de birou

SC PLUS TELE SOLUTIONS SRL - PARTENER VODAFONE face parte din cadrul unui grup de firme ce activeaza cu succes de peste 24 de ani. Dintre firmele grupului amintim: SC ARHIDESIGN SRL, PLUS HOTEL, PLUSAQUA WELLNESS S.R.L. si SC PLUSAUTO SRL- Dealer Ford

Expirat
Vodafone - Business Account Manager  -  PLUS TELE SOLUTIONS